Budget
BGL PLAY_OFF ÇEYREK FİNAL 1. MAÇ: TOFAŞ 75:101 BANVİT
  • Google+ ile paylaş
01.05.2018
Basketbol Gençler Ligi play-off çeyrek final ilk maçında evinde Banvit’e 75-101 mağlup olan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, 6 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Bandırma’da oynanacak ikinci maç öncesi tur şansını zora soktu.

TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, Basketbol Gençler Ligi (BGL) play-off çeyrek finali ilk maçında Banvit’i konuk etti. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Mert Konuk, Eray Durmayaz, Mete Tekçevik, Emre Tanışan, Çağatay Afşar beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk basketini Mert Konuk'un üçlüğüyle buldu. Çağatay Afşar ve Mert Konuk'un sayılarıyla durumu 9-2'ye getiren Bursa temsilcisi, üst üste top kayıpları yapınca 9-11 geriye düştü. Mert Konuk'un üç sayılık basketi TOFAŞ'ı yeniden öne geçirse de 5. dakika 16-16 eşitlikle geçildi. Bu bölümde rakibin sayılarına Emre Tanışan ile karşılık veren Mavi Yeşilli ekip, ilk çeyreği 26-29 geride kapattı.

İkinci periyoda Erkin Şenel'in üçlüğüyle başlayan Banvit karşısında Emre Tanışan ve Mert Konuk ile skoru çevirmeye çalışan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, Atakan, Sadık, Arda ve Erkin'in sayılarına engel olamayınca 15. dakika içinde fark çift hanelere çıktı: 35-48. Savunma direncini bir türlü ortaya koyamayan Erhan Toker’in öğrencileri, Erkin Şenel ve Sedat Ali ikilisinin sayılarını önleyemeyince soyunma odasına 43-65 geride girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında iki takım da sayı üretmekte zorlanırken, 23. dakikada fark konuk ekip lehine 26'ya çıktı: 45-71. Mert Konuk, Eray, Çağatay ve Emre'nin sayılarıyla arayı kapatmaya çalışan TOFAŞ, 26. dakikada durumu 53-72'ye getirse de kalan bölümde Mert Konuk dışında skor katkısı yapan olmayınca son çeyreğe 57-80 konuk ekibin üstünlüğüyle geçildi.

Banvit; Eray ve Hakan'ın basketleriyle dördüncü çeyreğin başında farkı 28'e çıkarırken, TOFAŞ bu bölümde Berkan Aksu, Mert Konuk ve Eray Durmayaz ile sayılar buldu. Son 5.23’e 66-95 geride giren TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, kalan bölümde Berkan Aksu, Mete Tekçevik, Bilgehan Diril, Mete Tekçevik ve Emre Tanışan ile sayılar bulsa da parkeden 75-101 mağlup ayrıldı.

Sayı üstünlüğünü sağlayan ekibin adını Dörtlü Final’e yazdıracağı play-off çeyrek final serisinde ilk maçı 26 sayı farkla kaybeden TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, serinin ikinci maçını 6 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda oynayacak. Basketbol Gençler Ligi’nde Dörtlü Final ise 11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

İSTATİSTİKLER;


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor