Sportive
ANALİG’DE ŞAMPİYON BURSA İL KARMASI
  • Google+ ile paylaş
10.06.2018
TOFAŞ’ın altyapı oyuncularından oluşan Bursa İl Karması Takımımız, Bilecik’te düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi finallerinde şampiyonluğa ulaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın olimpiyatlara katılacak sporcuların altyapısını oluşturmak amacı taşıyan en önemli projelerinden olan Anadolu Yıldızlar Ligi’nde (ANALİG) heyecan bugün oynanan karşılaşmalarla sona erdi. TOFAŞ Spor Kulübü altyapı antrenörlerinden Burak Hacıismail idaresindeki Bursa İl Karması, ilk olarak Uşak’ta düzenlenen çeyrek final maçlarında 3’te 3 yapmış, ardından Kütahya’da gerçekleştirilen yarı finallerde çıktığı 3 müsabakadan da galibiyetle ayrılarak adını finallere yazdırmıştı. TOFAŞ Küçük Basketbol Takımı (U14) oyuncularından oluşan Bursa İl Karması, Bilecik’in ev sahipliğinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi finallerinde Zonguldak İl Karması’nı 86-39, İzmir İl Karması’nı 46-27, Kayseri İl Karması'nı 64-63 ve finalde de Samsun İl Karması’nı 63-72 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Final karşılaşması sonunda Bursa İl Karması’na şampiyonluk kupası ve madalyaları takdim edilirken, “en değerli oyuncu” (MVP) ödülünün sahibi de TOFAŞ’ın U14 Takımı oyuncusu Arda Konuk oldu.

 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor