Sportive
TOFAŞ BASKETBOL ALTYAPI SEÇMELERİ TAMAMLANDI
  • Google+ ile paylaş
30.06.2018
TOFAŞ Spor Kulübü’nde basketbol altyapı seçmeleri, 2004-2009 arası doğumlu sporcu adaylarının katılımıyla 30 Haziran Cumartesi günü Mustafa V. Koç Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan TOFAŞ’ın altyapı oyuncu seçmeleri bu yıl da yoğun ilgi gördü. Seçmelere 2004-2009 arası doğumlu yaş gruplarından ve farklı şehirlerden yaklaşık 500 sporcu katıldı. Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen seçmelerde ilk olarak fiziksel ölçümler yapılırken, 3 farklı sahada istasyon parkurları kuruldu. Temel basketbol hareketlerini yapan oyuncu adayları, 4’e 4 antrenman maçının ardından Altyapı Kondisyoneri Serdar Ergök nezaretinde atletik ve koordinasyon ölçümlerinin yapıldığı istasyonlarını tamamladı.

Altyapı antrenörleri tarafından dikkat çeken isimler 5 Temmuz Perşembe günü kulübün resmi internet sitesi www.tofasspor.com’dan açıklanacak.

Seçmelerde başarılı olan sporcular, TOFAŞ basketbol altyapı takımlarıyla kendi yaş gruplarında çıkacakları antrenmanlarda bir kez daha elemeden geçtikten sonra altyapıya katılma hakkı kazanacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor