Sportive
TOFAŞ BASKETBOL TAKIMI'NDA MEDYA GÜNÜ DÜZENLENDİ
  • Google+ ile paylaş
27.09.2018
TOFAŞ Basketbol Takımı, 2018-2019 sezonu öncesi Medya Günü’nde bir araya geldi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı organizasyonda yeni sezon fotoğraf çekimleri gerçekleştirilirken, fotoğraflarda ‘birliktelik’ mesajı’ verildi.

Yeni sezonda 7Days Eurocup, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Erkekler Türkiye Kupası olmak üzere 3 kulvarda mücadele verecek olan TOFAŞ’ta 2018-2019 sezonu öncesi Medya Günü organizasyonu gerçekleştirildi. Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıkarken, Mavi Yeşilli oyuncular; kulüp ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerinin ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Yaklaşık 5 saat süren etkinlikteki fotoğraf çekimlerinde “We stay together” (Birlikte kalalım) sloganıyla ‘birliktelik’ mesajı verildi. Organizasyon basına toplu fotoğraf verilmesiyle son buldu.

TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, yeni sezona dair yaptığı değerlendirmede geçen sezon da sezon içerisinde gelişim gösterdiklerini belirterek, uyum sağladıkça, sistem ve düzene alıştıkça bu sezonda da o basketbol seviyelerine ulaşacaklarını söyledi.

Sezon öncesi 9 hazırlık maçı oynadıklarını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, “Her ne kadar geçen seneden kalan oyuncularımız olsa da yeni gelen oyuncularımızla birlikte hemen hemen takımı yeniden kurmuş olduk. O anlamda bir uyum süreci yaşıyoruz. Bu süreç belki ligin ilk haftalarında da devam edecek fakat kafamızda takım olarak oynamak istediğimiz bir basketbol var. O basketbolu hem hücum hem de savunmada oynayabilmek için belli bir süre geçirdik. Bu sürenin içerisinde gelmiş olduğumuz seviye şu an için hedeflerimiz için yeterli olmasa da biz sezon içinde gelişen bir takımız. Özellikle geçen sezon takımın ilk kurulduğu döneme baktığımızda başladığımız nokta ile bitirdiğimiz nokta arasındaki fark etkileyiciydi. Bu sezon da inşallah uyum sağladıkça sistem ve düzene alıştıkça o basketbol seviyesine ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Birçok oyuncunun değiştiğini ve yeni gelen oyuncuların kendi kimliklere ve özelliklere sahip olduğunu vurgulayan Orhun Ene, “Özellikle teknik anlamda geçen sezonki aynı basketbolu oynamamız mümkün değil. Yeni gelen oyuncularımızın kendi kimlikleri var. Onlarla farklı bir basketbol oynamalıyız ama oynayacağımız o basketbol da kazanan basketbol olacak. Bizim için uygun olan kendi kimyamıza uygun en iyi basketbolu oynamak. Geçen sezon az süre alan oyuncularımız vardı. Enerjimizi iyi kullanamadık. Esasında 4-5 oyuncuya yüklenen bir yapıda oynarken bu sene bu süreyi daha çok paylaştırmak istiyoruz. Bunu paylaştıracağımız için de oyuncuların az sürelerdeki enerjilerinden faydalanmak istiyoruz. Hem Türkiye liginde hem Avrupa’da kimse eskisi kadar yıpranmayacak. Bu sene kulüp olarak en önemli misyonlarımızdan biri altyapıda yıllarca emek verdiğimiz şimdi tecrübeli hale gelen oyuncuları da sahada sorumluluk alırken, sonuca katkı sağlarken görmek. İnşallah bu sene bunun de meyvelerini toplarız” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor