Budget
YENİ NESİL TOFAŞ CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI
  • Google+ ile paylaş
28.10.2018
2018-2019 Sezonun ilk hafta sonu etkinliğinde Mustafa V. Koç Spor Tesisleri'nde bir araya gelen Yeni Nesil Tofaş öğrencileri, Türk bayrağıyla açarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Türkiye’nin uzun soluklu basketbol altyapı projesi olan Yeni Nesil Tofaş’ın 2018-2019 sezonu ilk hafta sonu etkinliği Mustafa V. Koç Spor Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Çocuklara spora erişimde fırsat eşitliği yaratan, spor eğitiminin ötesinde; hayatın her alanında başarılı olmalarına yardımcı olacak bir kültür ve bakış açısı kazandırmayı hedefleyen proje kapsamında Mudanya, Görükle, Yıldırım ve Osmangazi bölgelerinde eğitim alan 2008-2009 doğumlu Yeni Nesil TOFAŞ öğrencileri, 28 Ekim Pazar günü Mustafa V. Koç Spor Tesisleri'nde bir araya gelerek kendi bölgelerinde aldıkları eğitimleri sahada uygulamaya başladılar.

Yeni Nesil Tofaş Proje Koordinatörü Kartal Önel’in çocuklara yaptığı konuşmayla start alan etkinlikte Yeni Nesil Tofaş Mini Lig kuralları çerçevesinde maç yapma heyecanı yaşayan miniklere aileleri de saha kenarından destek verdi.

Yeni Nesil Tofaş öğrencileri ve eğitmenleri, etkinlikler sonunda 29 Ekim öncesi Türk bayrağıyla açarak Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yılını kutladı.

YENİ NESİL TOFAŞ NEDİR?

Yeni Nesil Tofaş Projesi, çocuklara, spor eğitiminin ötesinde, hayatın her alanında başarılı olmalarına yardımcı olarak bir kültür ve bakış açısı kazandırmak üzere, Kasım 2015’te hayata geçirildi.

Proje, spora erişimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle, gerçek spor kültürüne sahip bir nesil için antrenör, aile, çocuk üçgeninde bir eğitim ve uygulama modeli ortaya koyuyor. Proje; Görükle, Yıldırım, Kestel, Osmangazi, Gürsu, Erikli, Keles, Orhaneli, Harmancık, Yenişehir, Karacabey, Mudanya, İznik ve Gemlik’te çalışmalarını 8-12 yaş grubunda 1000’in üzerinde öğrenci ile sürdürüyor. Bu bölgelerdeki yetenekli çocuklar, oluşturulan minik takımlarda çalıştırılıp, özel kurallarla oynanan Tofaş Minik Ligi’ne hazırlanıyor. 2 sene çalışmaların sonucunda bölge okullarımızdan seçilen 2 asistan antrenör ve 12 yaş grubundan 10 sporcu Tofaş Altyapı Profesyonel takımlarında oynamaktadır. Aynı zamanda Yeni Nesil Tofaş projesi çevre kulüplerine de birçok lisanslı oyuncu kazandırmıştır. 

Aileler, koçlar ve sporcular için hazırlanan eğitim videolarının izlenme ve test uygulama rakamı ise 37 bini aştı.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor