Sportive
ORHUN ENE: ENERJİMİZİ İYİ YÖNETMEK İSTİYORUZ
  • Google+ ile paylaş
05.11.2018
Darüşşafaka deplasmanında kısa rotasyonda yaşadıkları sıkıntı nedeniyle anlamsız top kayıpları yaptıklarını belirten Başantrenör Orhun Ene, “Hem mental, hem fiziksel olarak bir an önce toparlanıp, Alba Berlin maçına odaklanacağız” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 5. haftasında deplasmanda Darüşşafaka Tekfen’i 78-82 mağlup eden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyun kurucu Diante Garrett karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kısa rotasyonda sıkıntı yaşadıklarını belirten Ene, yaptıkları top kayıplarına dikkat çekerek, “Baktığımızda Darüşşafaka da 14 top kaybetmiş, bizim de 14 gözüküyor ama bizim rakibe yaptırdığımız top kayıpları iyi savunma kaynaklı. İçeriye yardım ettik, blok yaptık, birebirlerde adamın karşısında sağlam kaldık. Oralarda yaptığımız savunma onları top kaybetmeye zorladı. Ama bizimkiler ise baskıya giderken, hücuma çıkarken anlamsızca top kayıpları. Niye yaptığımızı görüyorum, sebebini de biliyorum ama bunu çözmek için oyuncuların daha özverili olması lazım. Kısa oyuncu rotasyonunda sıkıntı yaşıyoruz. Barış Ermiş’in olmamasından dolayı Sammy Mejia ve Diante Garrett’a çok yük biniyor. Neticede oynadığımız takım bir Euroleague takımı. Nerede ne zaman topa baskı yapacaklarını biliyorlar ve onların tüm felsefesi de Diante’yi yorup, bize top kaybı yaptırarak organizasyonumuzu bozmak oldu. Organizasyonu iyi kullanıp, bozulmadığımız yerler var. Fakat bir yerden sonra oyunun sonunda yorgunla birlikte top kaybı yapıyoruz. Bu da maalesef ondan kaynaklanıyor. Rotasyonda bir tane daha kısa oyuncuya ihtiyacımız var. Oyunun ilk periyodunda, ikinci periyodunda yapmıyor arkadaşlar ama üçün ya da dördüncü periyodun sonunda anlamsızca yapabiliyor. Bizim sorunumuz bu. Biz bu enerjiyi yönetmek istiyoruz. Ama bunun için de elemana ihtiyacımız var. Şu anda hem tecrübe olarak, hem de adet olarak o anlamda derin bir rotasyona sahip değiliz” dedi.

Önlerinde zorlu Eurocup maçları olduğunu hatırlatan Orhun Ene, “Kazanmış olduğumuz Darüşşafaka maçı ligdeki pozisyonumuzla ilgili önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi zor bir Eurocup serisi bizi bekliyor. Orada oynayacağımız maçlar bizim Avrupa’daki geleceğimizi belirleyecek. Onun için önemli bir Alba Berlin maçına çıkacağız. Kolay değil 35 dakika oynayan oyuncular var. Bir an önce toparlanacağız. Hem mental olarak, hem fiziksel olarak bu maça hazırlanacağız. Seyircilerimizi bekliyoruz. Desteklerine ihtiyacımız var. İyi bir atmosfer yaratmak zorundayız. İnşallah bu maçı da kazandığımız zaman kendi özgüvenimizi ve devamlılığımızı da yaratacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.


DIANTE GARRETT: TAKIM OLGUSUNU İYİ YANSITTIK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li oyun kurucusu Diante Garrett ise şu ifadeleri kullandı; “Takım olarak üzerimize düşen görevleri yaptık. Takım savunması yaptık, takımca hücum ettik ve takım olgusunu iyi sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Molada olsun, saha içerisinde olsun birbirimizle hep konuştuk ve daima iletişim halindeydik. Bu da bizim savunmada başarılı olmamıza sebep olan en önemli katkılardan biriydi.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor