Sportive
YALÇIN KÜÇÜKÖZKAN: SEYİRCİMİZLE BİRLİKTE SAVAŞTIK
  • Google+ ile paylaş
11.11.2018
TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Yardımcı Antrenörü Küçüközkan, desteklerinden dolayı Bursalı basketbolseverlere teşekkür ederek, “Bize çok büyük destek oluyorlar. Bu seyirci arkamızda olduğu sürece daha iyi başarıları getireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi altıncı haftasında Banvit’i 88-83 mağlup eden TOFAŞ’ta Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan ve ABD’li oyuncu Demonte Harper, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Koç Orhun Ene’nin karşılaşmada iki teknik faul alarak diskalifiye olması nedeniyle basın toplantısına katılan Küçüközkan, sözlerine Banvit kulübünü mücadelelerinden dolayı tebrik ederek başladı. Bu maça hazırlanırken, zor geçeceğinin bilincinde olduklarını belirten Yalçın Küçüközkan, “Özellikle maçın ilk iki periyodunda çok kötü savunma yaptık. Beklenmedik hatalar oldu. Geri koşamadık ve hızlı hücumlardan 12 sayı kadar potamızda gördük. Onlar da genç oyuncularıyla beraber iyi bir mücadele gösterdiler. Bunlar özellikle ilk yarıyı yenik kapatmamıza sebep oldu. Maçtaki gerginliklerden dolayı oynanan basketbolda tabi sertlikler de çok oldu. Zaman zaman bu sertliklerde gözden kaça fauller oldu ve bunlara biraz tepki gösterildi. Koç’un iki teknik faulden dışarı gitmesinden sonra takım halinde bir araya geldik. Tekrar savaşıp, kazanmanın nasıl olduğunu seyirciyle de bütünleşerek gösterdiğimizi düşünüyorum" dedi.

Özellikle son periyotta iyi bir mücadele sergilediklerini kaydeden Küçüközkan, "Ama tabii normalde bu tip maçlarda, kendi sahamızda rakibe avantaj vermeden maçın başından itibaren sertliği göstermemiz lazım. En büyük hatamız bence o. Bursalı basketbolseverlere de çok teşekkür ediyorum. Bize çok büyük destek oluyorlar. Özellikle Avrupa kupalarında ve bu maçta takım yine seyirci desteğiyle tekrar uyandı ve mücadele etti. Bu seyirci arkamızda olduğu sürece daha iyi başarıları getireceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

DEMONTE HARPER: KAZANDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li oyuncusu Demonte Harper ise Banvit maçıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Bizim için zor bir maçtı. Maçın başından itibaren savaşı bekliyorduk zaten. Tabii ki onlar da genç bir takım. Çok iyi mücadele ettiler ama biz de kazanmayı bekliyorduk. Bunu başardığımız için mutluyuz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor