Sportive
ORHUN ENE: HER ŞEYE RAĞMEN PES ETMEDİK
  • Google+ ile paylaş
26.11.2018
Fenerbahçe’nin tecrübesini ve kaliteli oyuncularından gelen enerjisini oyunun sonunda iyi kullanarak galip geldiğini belirten Başantrenörü Ene, “Oyuncularımın kazanma arzusundan, pes etmemesinden memnunum. Müthiş bir enerji ortaya koydular” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 8. haftasında Fenerbahçe’ye 69-74 kaybeden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ile genç oyuncu Berkan Durmaz, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe’yi aldığı galibiyetten dolayı tebrik ederek sözlerine başlayan deneyimli çalıştırıcı, “Hak ettiler ve kazandılar. Bizim çok daha kısıtlı bir kadromuz var. Yorgun ve sakat oyuncumuz çok. Şimdi milli maçlar nedeniyle bir ara var. Fenerbahçe karşısında Diante Garrett da sakat sakat oynadı. Barış Ermiş’in sakatlığında şu andaki tek oyun kurucumuz o. Dolayısıyla ondan da istediğimiz performansı alamadık. Bunlar tabi mazeret değil. Fenerbahçe şampiyonluğu kazanan bir takım, bizler de bu tip maçlarda kendi seyircimiz önünde küçük muharebeleri kazanmak isteyen bir takımız. Onun için bizim açımızdan kazanmak isterdik ama bu enerjiyle kazanamayacağımızı da gördük. Açıkçası daha iyi basketbol oynamamızı arzu ederdim. Fizik olarak istediğimizi sahaya yansıtamadık ve hücumda iyi işlemediğimizin farkındayız. Ama enerji olarak, kazanma arzusu olarak yine pes etmedi oyuncularımız. Müthiş bir enerji ortaya koydular. Oyunun sonunda da maça ortak olacak hale geldik ama karşımızdaki tecrübeli, basketbolu bilerek oynayan bir takım. Onlar da bu tecrübelerini ve birçok kaliteli oyuncudan gelen enerjilerini iyi kullandılar ve maçı kazandılar” şeklinde ifadeler kullandı.

Basın mensuplarının maçta verilen tartışmalı kararları sorması üzerine hakemlerle ilgili konuşmak istemediğini belirten Orhun Ene, “Oyunun içerisinde reaksiyonlar veriyoruz ama kendi adıma da biz de hakemlerin işini kolaylaştırmadık, zorlaştırdık. Bu tartışmayı burada yapmanın bir manası yok. Ne olursa olsun biz kendi soğukkanlılığımızı koruyalım. Maçları hakem kararlarıyla kaybetmediğimizi, kalite farkıyla kaybettiğimizi söyleyebilirim. Onun için hakem arkadaşlarla ilgili konuşmuyorum” dedi.

Bu sezon bir çok maçta geriye düşmelerine rağmen önemli farklardan geriye dönmelerinin sorulması üzerine ise Ene şu ifadeleri kullandı; “Esasında Fenerbahçe karşısındaki geri dönüşü Berkan ve Muhsin’in oyundaki katkılarıyla aldık. Devre arasında benim söylediğim sihirli bir şey yok. İlk yarıda yaptığımız hataların üzerine bir takım olarak yapmamamız ve doğru yapmamız gereken şeyleri konuşuyoruz. Onun dışında Berkan bu maçta çok üst seviyede performans sergiledi. Bu performansı 1-2 oyuncudan daha almış olsaydık belki oyunun sonunda farkı yaratırdı. Muhsin de o dönemde iyi oynadı. Onların göstermiş olduğu o enerji bence o farktan geri dönmemizi sağladı.”


BERKAN DURMAZ: İYİ BİR BASKETBOL İZLETTİRDİK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Milli oyuncusu Berkan Durmaz ise Fenerbahçe maçında Bursa seyircisine iyi bir basketbol izlettirdiklerini söyledi. Berkan karşılaşmayla ilgili şu değerlendirmede bulundu; “Fenerbahçe gibi Avrupa’nın en büyük takımlarından birisine karşı oynarken bu kadar fazla fark açıldığında geriye dönmek kolay değil. Ama genel anlamda güzel bir basketbol izlettirdiğimizi düşünüyorum. Kendi performansımla ilgili olarak da geçen yıldan bu yana biraz daha mesafe kat ettim. Ama faul atışlarımı biraz daha geliştirmem gerekiyor. Şimdi Milli takım kampı başlayacak. A Milli Takım’da olmak çok büyük bir gurur. Sonuçta parkeye 12 Dev Adam olarak çıkıyorsunuz. Basketbola başlayan her küçük gencin hayali zaten o 12 Dev Adam marşıyla sahaya çıkmak.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor