Sportive
ORHUN ENE: ENERJİMİZİ KULLANAMADIK
  • Google+ ile paylaş
05.12.2018
TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, Türk Telekom deplasmanında üçüncü periyodun sonuna kadar oyunu ellerinde tuttuklarını belirtirken, oyunun sonunu iyi oynayamadıklarını söyledi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 9. hafta mücadelesinde deplasmanda Türk Telekom’a 85-72 kaybeden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve takımın tecrübeli oyuncularından Barış Ermiş, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Sözlerine Türk Telekom’u tebrik ederek başlayan deneyimli çalıştırıcı, milli takımlarda mücadele eden Kenny Kadji ve Berkan Durmaz’ın takıma geç katıldığını belirterek, “Diante Garrett’ı da oynatamadık. O da kardeşinin vefatı nedeniyle ABD’deydi. Enerjimizi kullanamadık. Neticede son periyodu iyi oynasaydık ve oyunun iniş ve çıkışlarında sakin kalabilseydik kazanabilirdik ama Barış Ermiş de sakatlıktan yeni çıkması nedeniyle oyunu kontrol edemedi. Esasında üçüncü periyodun sonuna kadar elimizde tuttuğumuz oyunun sonunu iyi oynayamadık. Uzun bir maraton. Türk Telekom kaliteli bir takım. Burada her takımla baş edebilecek güçte bir takım. Onun için neticede bir deplasman maçı oynadık. Şimdi bizim için önümüzdeki maçlar çok daha önem kazandı. Hatalarımızı göreceğiz. Hatalarımızı düzeltmemizle beraber, yeterli derecede enerjili oyuncuya da ihtiyacımız var. Onları da bulduğumuz ve yerine koyduğumuz zaman bir ritme gireceğiz ancak şu anda bu iniş çıkışları yaşıyoruz” şeklinde konuştu.


BARIŞ ERMİŞ: ÖNÜMÜZE ODAKLANACAĞIZ

Yaşadığı sakatlık sonrası Türk Telekom maçıyla birlikte parkelere dönüş yapan Barış Ermiş ise karşılaşmayla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Milli maçlar nedeniyle lige verilen aradan sonra açıkçası çok iyi basketbol oynayamadık. Deplasmanda daha akıllı oynuyorduk. Maç öncesi eksiklerimiz de vardı, onu da biliyorduk. Ama maçın son periyodunda ev sahibi avantajını çok iyi kullandılar. O arada iyi bir ritim yakaladılar. Bizim için şimdi önümüzde Büyükçekmece maçı sonrasında Avrupa’da Limoges ile oynayacağımız çok önemli bir maç var. Onlara odaklanmak zorundayız. Kaybettiğimiz zaman üzülecek zamanımız yok. Türk Telekom’u tebrik ediyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor