Sportive
ORHUN ENE: SERTLİĞE KARŞILIK VEREMEDİK
  • Google+ ile paylaş
24.12.2018
Anadolu Efes maçında rakiplerinin uyguladığı sertliğe ve dirence gerekli karşılığı veremediklerini belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Bu düzey kontakta basketbol oynamaya henüz hazır değiliz” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 12. haftasında evinde Anadolu Efes’e 81-93 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ile ABD’li pivot Frank Elegar karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kaybettikleri için üzgün olduklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, “Böyle bir maç oynamak istemiyorduk. Maçın sonu 12 sayı farkla bitmiş gözükse de bence arada, iki takımın ortaya koyduğu mücadelede fark var. Bu maçın sertliğine ve maçtaki dirence gerekli şekilde karşılık veremedik. Bu düzey kontakta basketbol oynamaya hazır değiliz. Kolay da değil tabii ki, oynadığımız takım iyi bir takım. Ama bundan daha iyi mücadele eder, kendi sahamızda daha iyi basketbol oynardık. Geçen seneden sonra biz de şimdi hedef bir takımız. Öyle olduğu için rakipler bize karşı çok ciddi şekilde oynuyor. Onlar için de sıralamayı belirleyecek bir maçtı. Anadolu Efes takımı maçın başından sonuna kadar çok ciddi bir şekilde oynadı. Kaybettiğimiz için üzgünüz” şeklinde konuştu.


FRANK ELEGAR: BU SEVİYE İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın ABD’li oyuncusu Frank Elegar ise mücadeleyle ilgili şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle fiziksel sertliğin çok üst seviyede olduğu bir maçtı. Hava topundan itibaren maçı kontrol altında tuttular. Hem sayı olarak, hem de savunma olarak hep önde gittiler. Ne zaman onları yakalamaya çalışsak, doğru tabirle ‘bir yumruk atarak’ bizi tekrar geriye ittiler. Öne geçtiğimiz bir dönem oldu ama her seferinde tekrar geriye düştük. Bizim için fiziksel olarak çok zor ve ağır tempoda geçen bir maç oldu. Sezonun genelinde bu seviyede bir basketbol oynamamız gerektiğini gördük. Çalışıp, daha iyi bir şekilde bu açıklarımızı kapatmamız gerekiyor.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor