Sportive
ORHUN ENE: DAHA İYİ OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
  • Google+ ile paylaş
29.12.2018
Bahçeşehir Koleji deplasmanında kazanmaları mümkün olan bir maçtan yenilgiyle ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Çalışacağız, daha iyi olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 13. haftasında deplasmanda Bahçeşehir Koleji’ne 79-77 mağlup olarak 2018’i mağlubiyetle kapatan TOFAŞ’ta başantrenör Orhun Ene ile kaptan Sammy Mejia, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kazanmaları mümkün olan bir maçtan yenilgiyle ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirten Ene, “Bir tane gereksiz faul, iki tane de erken atış şansı bulamadığımız zor şutlara gitmemiz nedeniyle büyük bölümünü önde götürdüğümüz maçı kaybettik. Onun için üzgünüz. 13 tane üçlük yedik. Savunma yapma gayreti içerisinde olduk ama bizim için maçın en dikkat çekici unsur; 44 ribaund aldığımız, 18 hücum ribaundu aldığımız bir maçı, kazanamamış olmamız. Hücumda ritmimiz istenilen yüzdede değildi. Biz iyi bir takımız. Bunu göstermek istiyoruz, arzu ediyoruz ama başaramadığımız zamanlar da oluyor. Bizim kalitemizdeki bir takım maçın sonunu daha iyi oynamalı. Bugün maçın sonunu iyi oynayamadık. Tabii bunda Diante Garrett’ın sakatlığının da etkisi oldu. Bütün hafta idman yapamadı topuğundan sakat olduğu için. Maçta da oyunun yaratıcılık bölümünde bütün yük Sammy Mejia’ya kaldığı için de, o da orada enerjisini kaybettikten sonra oyun içerisinde ofanstaki üretimimiz de azaldı. Bahçeşehir Koleji’ni tebrik ediyorum, önemli bir galibiyet aldılar. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Trabzonspor maçı arasından sonra Beşiktaş maçımız var. Çalışacağız, daha iyi olmaya gayret edeceğiz” dedi.


SAMMY MEJIA: DEPLASMANDA BU HATALARI YAPMAMALIYIZ

TOFAŞ Basketbol Takımı kaptanı Sammy Mejia ise karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Bahçeşehir Koleji’ni kutlarım, onlar için önemli bir galibiyetti. Özellikle deplasmanlarda 3 kişiyi 20 sayı üzerinde tuttuğumuz zaman geri dönmek biraz zor oluyor. 11 sayı öndeyken, defansif anlamda yaptığımız hatalarla aslında maçı birazcık biz vermiş olduk. Bu yenilgiden dersler çıkacağız. Çalışmamız lazım, iyi şeyleri öğrenip; kötü şeyleri düzelterek geride bırakmamız lazım. Geriden gelip farkı yakalamışken, bu hataları yapamazsın deplasmandayken. Bu mental mi, teknik mi bilemiyoruz. Bunu iyi görmemiz, iyi süzmemiz ve çalışmamız lazım.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor