Sportive
TOFAŞ BASKETBOL OKULLARI SÖMESTR KAMPI BAŞLADI
  • Google+ ile paylaş
28.01.2019
TOFAŞ Spor Kulübü tarafından ilk kez gerçekleştirilen TOFAŞ Basketbol Okulları Sömestr Kampı bugün başladı. 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek eğitimlerin ilk oturumunda Berkan Durmaz miniklerle özel antrenman yaptı.

Altyapısından yetiştirdiği oyuncularla Türk basketboluna katma değer yaratmaya devam eden TOFAŞ Spor Kulübü tarafından ilk kez düzenlenen TOFAŞ Basketbol Okulları Sömestr Kampı bugün başladı. İstanbul Çamlıca TOFAŞ Basketbol Okulu, Mersin TOFAŞ Spor Okulu ve Ankara Keçiören TOFAŞ Basketbol Okulu öğrencilerinin katıldığı eğitimlerin açılışı TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Milli oyuncusu Berkan Durmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Miniklerin sorularını yanıtlayan Berkan söyleşinin ardından basketbol okulu öğrencileriyle özel antrenman yaptı. Eğlenceli anların yaşandığı idmanın sonunda minikler Berkan Durmaz’dan imza alıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İkinci bölüm ise TOFAŞ Spor Kulübü Altyapı Atletizm Antrenörü Serdar Ergök’ün parkede uygulamalı olarak gerçekleştirdiği atletik antrenmanla başladı. Bu idman sonrası basketbol okulu öğrencileri, Altyapı Antrenörleri Abdullah Vardar, Oğuzhan Ergül ve Doğukan Urgancı idaresinde top sürme ve temel basketbol antrenmanları yaptı.

Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek TOFAŞ Basketbol Okulları Sömestr Kampı’nda temel basketbol eğitimlerinin yanı sıra düzenlenecek söyleşilerle öğrencilerin mental gelişimlerine de katkıda bulunulacak. TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene ve takım kaptanı Sammy Mejia öğrencilerle bir araya gelerek hem deneyimlerini paylaşacak, hem de soruları yanıtlandıracak. TOFAŞ Basketbol A Takım Fizyoterapisti Recep Lokmaoğlu ve Altyapı Atletizm Antrenörü Serdar Ergök ise söyleşilerde sporcu sağlığı, beslenme ve atletik gelişimle ilgili faydalı bilgiler paylaşacak.

TOFAŞ BASKETBOL OKULLARI DETAYLI BİLGİ İÇİN: http://www.tofasspor.com/basketbolokullari


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor