Sportive
ORHUN ENE: REALİST OLMAMIZ GEREKİYOR
  • Google+ ile paylaş
02.02.2019
İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını kazandıkları için sevinçli olduklarını belirten Başantrenör Orhun Ene, “Bu maçın eksiklerini, hatalarını unutursak ileride bizim için çözülmesi daha büyük problemler oluşturacağını bilmemiz lazım” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 17. haftasında deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 82-87 mağlup eden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li oyun kurucu Diante Garrett, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Önemli bir galibiyet aldıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, “İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u değerlendirirken ligdeki pozisyonuna bakmamak lazım. Son 2 transferleriyle beraber, mevcut kadroları da oynadığı zaman tehlikeli bir takım. Burada aldığımız galibiyet bizim adımıza önemli bir galibiyet. Bu lig kolay değil, herkes takviyeler yaptı. O anlamda daha iyi kadrolar oluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un bundan sonraki maçlarının da tehlikeli olacağını düşünüyoruz, özellikle iç sahada oynayacakları maçları” dedi.

Kazandıkları için sevinçli olduklarını ancak oyun içerisinde yaptıkları hataları görmezden gelmeyeceklerini belirten deneyimli çalıştırıcı, “Kazandığımız için sevinçliyiz ama çok geri dönüşlere izin verdik. Bunlar bizim savunma hatalarımızdan, hücumu doğru okuyamadığımız anlarda anlamsız, basit, yanlış tercihlerimizden, yanlış hücum seçimlerimizden kaynaklanan hatalar. 14-15 Sayılık farklara ulaştığımızda akıllı basketbol oynasaydık maçın sonunu daha iyi kontrol ederdik. Oynayamadık, izin verdik. Sonra tekrar reaksiyon gösterdik. Çünkü bizim kadromuz daha iyi bir kadro olduğu için hep bunun avantajını ­kullanıyoruz ama mutlu değiliz. Özellikle bunu yöneten insanlar olarak mutlu değiliz. Bunu konuşuyoruz, kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama daha fazla mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu durumu değiştirmek için bunun farkında olmamız lazım ve gayret etmeliyiz. Bu maçın eksiklerini, hatalarını unutursak ileride bizim için çözülmesi daha büyük problemler oluşturacağını bilmemiz lazım. Burada en önemli şey realist olmak. Ama maalesef bazen oyunu oynayanlar, yönetenler kadar realist olmuyorlar. Belki bu da normal. Bizim işimiz bu. Oyuncularımızla konuşacağız ve bu işleri çözene kadar uğraşacağız” şeklinde ifadeler kullandı.


DIANTE GARRETT: BİRLİKTE OYNAYARAK KAZANMAYI BİLDİK

ABD’li oyun kurucu Diante Garrett ise, birlikte oynayarak kazanmayı başardıklarını belirterek, “Genel olarak iyi bir oyun oldu. Dördüncü çeyrekte bizim top kayıplarımızla birlikte rakip biraz daha öne çıktılar. Fakat biz birlikte oynadık ve kazanmayı bildik” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor