Sportive
TOFAŞ'TAN NİLÜFER İŞ OKULU'NA ZİYARET
  • Google+ ile paylaş
01.03.2019
TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, oyuncular Kyle Weems, Muhsin Yaşar ve Emre Tanışan, Nilüfer İş Okulu’nda engelli öğrencilerle bir araya gelerek, okulda gerçekleştirilen özel eğitimler hakkında bilgi aldı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ, Nilüfer Özel Eğitim Meslek Okulu’nu (Nilüfer İş Okulu) ziyaret ederek engelli öğrencilerle bir araya geldi. TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, oyuncular Kyle Weems, Muhsin Yaşar ve Emre Tanışan, ilk olarak Nilüfer İş Okulu’na bağlı olarak hizmet veren NİŞ Kafe’de öğrencilerle sohbet etti. Niş Kafe şef garsonu Yavuz Beyazıt, kafeye yapılan ziyaret için Orhun Ene ve oyunculara teşekkür ederek, özel ikramlarda bulundu.

Sohbet sırasında 6 Mart’ta doğum günü olduğunu söyleyen öğrencilerden Egemen’i takım antrenmanına davet eden Başantrenör Orhun Ene, doğum gününü birlikte kutlama sözü verdi. Ziyaret, Nilüfer İş Okulu Müdür Yardımcısı Neslihan Edinçliler eşliğinde okul gezisiyle devam etti. Atölyeler hakkında bilgiler veren Edinçliler, engelli bireylerin; branş ve özel eğitmenler eşliğinde 8-10 kişilik sınıflarda iş basamaklarını öğrettiklerini ve bu sayede istihdam edilmesini ve topluma kazandırılmalarını sağladıklarını söyledi. Ene ise kendilerinin de birer antrenör olarak eğitmen olduklarını ancak bu tür bir eğitmenliğin daha özel bir eğitmenlik olduğunu belirterek, yapılan çalışmaların önemine vurgu yaptı.

Ziyaret sonunda oyuncular Kyle Weems, Muhsin Yaşar ve Emre Tanışan; imzaladıkları formalarını öğrencilere hediye ederek 3 Mart’taki Darüşşafaka Tekfen maçına davet etti.


NİŞ KAFE 9 YILDIR HİZMET VERİYOR

Nilüfer İş Okulu'na bağlı olarak 2010 Yılında açılan Niş Kafe, engelli bireylerin toplumla sosyalleşmeleri ve ekonomik kazanç sağlamaları açısından büyük önem taşıyor. 9 Yıldır faaliyet veren kafede, Nilüfer İş Okulu’nda okuyan öğrencilerin anneleri tarafından hazırlanan lezzetli yiyeceklerin satışı gerçekleştirilirken, TOFAŞ Spor Salonu’na da komşu olan bu kafenin şef garsonluğunu ise down sendromlu Yavuz Beyazıt yapıyor. 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor