Sportive
ORHUN ENE: ACI ÇEKMEDEN BAŞARI ELDE EDEMİYORSUNUZ
  • Google+ ile paylaş
30.03.2019
Türk Telekom karşısında özellikle maçın ilk yarısında savunmada gösterdikleri performansın önemli olduğunu belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, galibiyeti hafta içerisinde yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonu kapatan Diante Garrett’a armağan etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 24. hafta karşılaşmasında sahasında Türk Telekom’u Kenny Kadji’nin son saniye üçlüğüyle 85-82 mağlup eden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve Kamerunlu oyuncu Kadji, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Maçın ilk yarısında savunmada iyi işler çıkardıklarının altını çizen deneyimli çalıştırıcı, “İyi oynadığımız bir maç. 29 tane asist yaptığımız, tek oyun kurucumuzun olmasına rağmen 10 top kaybı yaptığımız bir maçta oyunun sonunda Sammy Mejia’nın enerjisi bitmesi nedeniyle zorlandık. Tabi bunun ötesinde çok yakın bir tarihte önemli oyuncularımızdan Diante Garrett’ı kaybettik. Onun yokluğunda adapte olmak kolay değil. Birçok oyuncu o sorumluluğu aldı, rotasyonun kimyası değişti. Ama takım bir kere inanılmaz savunma yaptı. Rakibi ilk yarıda 37 sayıda tutmak çok önemli. O ritmi kaybetmeseydik oyunun sonuna daha da rahat girebilirdik. Yanlış seçimler ve yorgunluktan dolayı temponun düşmesi bizi etkiledi” dedi.

Türk Telekom’un iyi bir takım olduğunu vurgulayan Ene, “Özellikle yabancı oyuncularıyla beraber tecrübeli Türk oyuncuları üst düzey. Bizim genelde tecrübesi az genç oyuncularımız var yerli rotasyonda. Onlarda çok daha tecrübeli oyuncular var. Polat ve Yunus Emre Sonsırma’nın üçlükleri oyunun içerisinde kritikti. Ama bizim takımımıza baktığınızda Berkan olsun, Muhsin olsun, Yiğit olsun çok önemli katkı sağladılar. Barış da yeni yeni kendine gelmeye başladı. Onsuz da çok dönem oynadık. Zaten iki oyun kurucuya çok yüklenmemizden dolayı oyuncuların üzerindeki yorgunluk biraz da ondan kaynaklanıyor ama başarıyı başka türlü elde edemiyorsunuz. Bunun için mücadele etmek lazım, bunun için enerji sarf etmek lazım, hak etmek lazım. Bu çaba ve gayret gösterilmeden, bu acılar çekilmeden de olmuyor” şeklinde konuştu.

Son olarak Diante Garrett’a geçmiş olsun dileklerini ileten Orhun Ene, “Çok değerli bir oyuncuydu bizim için. Çok emek verdi, çok efor sarf etti. Aldığımız galibiyetlerde pay sahibi bir oyuncuydu bazı maçlarda çok zorladık onu. Bu sezon derece alırız, alamayız bilmem ama onun gibi bir oyuncuyu büyük ihtimalle bulamayız. Bulursak da belki uyum sağlamayabilir. Takımın tabii ki bir hedefi var ama bu hedefin ötesinde onu kaybettiğimiz için üzgünüz. Takım için mücadele eden, takım için kendini veren bir oyuncu. Zor bir sakatlık, inşallah bir an önce parkelere döner. Bütün iyi dileklerimiz onunla beraber” ifadelerini kullandı.


KENNY KADJI: TAKIMIMLA GURUR GUYUYORUM

Karşılaşmada galibiyeti getiren son saniye üçlüğünü kaydeden Kamerunlu oyuncu Kenny Kadji ise mücadeleyle ilgili şu cümleleri kullandı; “Öncelikle bizim için zor bir maçtı. İki taraf da iyi bir mücadele etti. Türk Telekom’u da tebrik ediyorum. Önemli bir maç kazandık. Takımla gurur duyuyorum. Çünkü hafta içinde çok önemli bir kayıp verdik. Bizim için çok önemli bir oyuncu olan Diante Garrett’ı sezonun geri kalanı için kaybettik. Ama takım olarak çok iyi mücadele ettik. Bütün takım sorumluluk alarak maçı en doğru şekilde oynadı. Sonucunda kazandığımız için mutluyuz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor