Sportive
U16 ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BURSA’DA BAŞLIYOR
  • Google+ ile paylaş
12.05.2019
TOFAŞ Yıldız A Basketbol Takımı, Bursa şampiyonu olarak katılacağı U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Kocaeli Bşb. Kağıtspor, Fenerbahçe B ve Galatasaray ile D Grubu’nda mücadele verecek.

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası, 13-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek. Bursa U16 Erkekler Yerel Ligi’nde sezonu şampiyonlukla tamamlayarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Abdullah Vardar idaresindeki TOFAŞ Yıldız A Basketbol Takımı (U16), bugün çekilen kura sonucu şampiyonanın grup aşamasında Kocaeli Büyükşehir Belediyespor Kağıtspor, Fenerbahçe B ve Galatasaray ile D Grubu’nda yer aldı. Mavi Yeşilliler, ev sahipliğini yapacağı turnuvada gruptaki ilk maçını 13 Mayıs Pazartesi günü (yarın) Galatasaray ile yapacak. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’ndaki maç saat 16.00’da başlayacak.

16 Takımın 4 grupta mücadele vereceği U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda grup liderleri adlarını direkt olarak çeyrek finale yazdıracak. Grup ikincileri ve üçüncüleri ise çeyrek final öncesi 2. tur müsabakaları oynayacak.

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası maç programı şu şekilde;


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor