Sportive
BURSA KARMASI ANALİG SUTOPU FİNALLERİ’NDE TÜRKİYE İKİNCİSİ
  • Google+ ile paylaş
13.05.2019
Tofaş Spor Kulübü sporcularının da kadrosunda yer aldığı Sutopu Bursa Karması, ANALİG Sutopu Türkiye Şampiyonası finallerinde Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

Gençlik Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2019 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi’nde (ANALİG) Sutopu Türkiye Şampiyonası finalleri Bursa’da gerçekleştirildi. 8-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda oynanan maçlar sonunda TOFAŞ Spor Kulübü sporcularının da kadrosunda yer aldığı Bursa Karması, Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

Düzce ve Kayseri’de yapılan grup ve eleme maçlarının ardından Bursa’da düzenlenen 12 takımın katıldığı ANALİG Sutopu Türkiye Birinciliği’nde D Grubu’nda mücadele veren Bursa Karması, Adana Karması’nı 16-1; Kayseri Karması’nı 22-1 mağlup ederek grubunu lider tamamladı. Yarı finalde İstanbul Avrupa Yakası Karması’nı 7-4’lük skorla geçerek adını finale yazdıran Bursa Karması, finalde İstanbul Anadolu Karması’na 6-11 kaybedince Türkiye ikincisi oldu.

Antrenörlüğünü; Yüzme ve Sutopu takımları antrenörümüz Ali Batmaz’ın yaptığı ve kadrosunda 7 sporcumuzun yer aldığı Sutopu Bursa Karması’nı elde ettikleri Türkiye ikinciliğinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor