Sportive
TOFAŞ BASKETBOL ALTYAPI 2019 SEÇMELERİ TAMAMLANDI
  • Google+ ile paylaş
15.06.2019
TOFAŞ Spor Kulübü’nde basketbol altyapı seçmeleri, 2005-2010 arası doğumlu sporcu adaylarının katılımıyla 15 Haziran Cumartesi günü Mustafa V. Koç Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan TOFAŞ’ın altyapı oyuncu seçmeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gördü. Seçmelere 2005-2010 arası doğumlu yaş gruplarından, Bursa ve farklı şehirlerden gelen yaklaşık 500 sporcu katıldı. Mustafa V. Koç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen seçmelerde fiziksel ölçümlerin ardından 3 farklı sahada temel basketbol hareketlerini yapan oyuncu adayları, 1’e 1 ve 4’e 4 antrenman maçı yaptı. Seçme programı Altyapı Kondisyoneri Serdar Ergök nezaretinde atletik ve koordinasyon ölçümlerinin yapıldığı istasyonla tamamladı.

Altyapı antrenörleri tarafından dikkat çeken isimler 10 Temmuz 2019 tarihinde kulübün resmi internet sitesi www.tofasspor.com’dan açıklanacak.

Seçmelerde başarılı olan sporcular, TOFAŞ basketbol altyapı takımlarıyla kendi yaş gruplarında çıkacakları antrenmanlarda bir kez daha elemeden geçtikten sonra altyapıya katılma hakkı kazanacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor