Sportive
EUROLEAGUE ONE TEAM PROJEMİZ TOFAŞ RENK’E ‘BRONZ’ ÖDÜL
  • Google+ ile paylaş
06.09.2019
TOFAŞ’ın Euroleague One Team projesi Tofaş Renk, Euroleague tarafından verilen One Team ödüllerinde bronz ödüle layık görüldü.

Tofaş Spor Kulübü’nün Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında Renk Otizm Derneği’yle birlikte gerçekleştirdiği proje Euroleague tarafından ödüllendirildi. Turkish Airlines Euroleague ve 7Days Eurocup’ta mücadele veren 40 kulüp tarafından sunulan projeler arasında 6 proje One Team ödüllerinde final etabına kalmıştı. Ödül için aday gösterilen Tofas Bursa, Anadolu Efes İstanbul, Arka Gdynia, AX Armani Exchange Olimpia Milan, FC Barcelona ve Unicaja Malaga kulüpleri arasından ilk 3 proje; Euroleague tarafından 5-6 Eylül 2019 tarihleri arasında Barcelona’da gerçekleştirilen One Team Yıllık Semineri toplantısında belirlendi.


ÖDÜLÜ EUROLEAGUE BAŞKANI BERTOMEU TAKDİM ETTİ

Törene, Bursa ekibini temsilen Tofaş Spor Kulübü Pazarlama ve İletişim Menajeri Can Efe Şekerci ile Tofaş Spor Kulübü One Team ‘kulüp elçisi’ David Rivers katıldı. Tofaş Renk projesi en iyi üç proje arasında gösterilerek bronz ödüle layık görülürken, 2018-2019 sezonunun One Team altın ödülü Anadolu Efes’in; gümüş ödülü ise Unicaja Malaga’nın oldu ve ödüller Euroleague Başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu tarafından takdim edildi. Bertomeu, 40 kulübü de topluluklar arasında yararlı sonuçlar elde etme çabasından dolayı takdir ettiğini belirterek, “One Team başlangıçta çok küçük bir programdı. Son birkaç yılda nasıl büyüdüğünü hepimiz görüyoruz. Bu yüzden çok gurur duyuyorum. Ekiplerimizin One Team'i başarılı kılmak için verdikleri tüm çabaya ve bağlılığına minnettarız. Hayatta en önemli şey insan ve basketbolun gücü toplulukları desteklememiz için sadece bir araç. Euroleague basketbolun hedeflerinden biri de insanları mutlu etmek” diye konuştu.


DAVID RIVERS: BU PROJE TOPLUMU ÖNEMSEMEME FIRSAT TANIDI

İki yıldır Tofaş Spor Kulübü’nün One Team elçiliğini gerçekleştirdiğini ve gerçekleştirilen projelerle insanların hayatlarına dokunmayı başardıklarını belirten David Rivers, “Çok mutluyum. Başkalarına yardım ettiğimiz bu projeyle beraber bu ödülü almak onur verici bir şey. Renk Otizm derneğiyle beraber bir ahenk içerisinde çalışmak, Tofaş Renk takımımızın ve otizmli çocuklarımızın projenin başlangıcından bu yana başardıkları şeyleri görmek toplumda çok güzel bir şeyi gösterdi. Bu proje sayesinde toplumu önemseme, başkalarına yardım etme tutkumu takip etme fırsatı yakaladım” dedi.


EFE ŞEKERCİ: SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Tofaş Spor Kulübü olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceklerini belirten Efe Şekerci de şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle projede çalışan tüm ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yeni Nesil Tofaş’taki koçlarımız, kulüp çalışanlarımız, Milli oyuncumuz Berkan Durmaz, kulüp efsanemiz David Rivers… Herkesin emeği çok büyük. Renk Otizm Derneği Başkanımız Ferhan Özvatan’a da çok teşekkür ediyoruz. Her konuda bize hem destek oldular hem de projede çok aktif rol aldılar. Bursa’daki çocuklar arasında otizm oranı artıyor. Bu yüzden Tofaş Renk’in tutkusu ve coşkusuyla birlikte bu konuya farkındalık yaratmak istedik. One Team bize basketbolla sorunları çözme ve iletişim şansı veriyor. Böyle bir ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Bu ödül cesaretimizi kuvvetlendirdi. Önümüzdeki dönemlerde de sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğiz. One Team altın program ödülü için Anadolu Efes'i de tebrik etmek istiyorum. İki Türk kulübü olarak ilk 3’te yer almak gurur verici.”


‘TOFAŞ RENK’ PROJESİ

2018-2019 Sezonunda Euroleague One Team projesi kapsamında oluşturulan TOFAŞ Renk Basketbol Takımı, otizmli çocuklara basketbol aracılığıyla sosyalleşebilmeleri için hayata geçirildi. Renk Otizm Derneği’yle birlikte gerçekleştirilen projede eğitimler, Yeni Nesil Tofaş antrenörleri tarafından verildi. Kulübün Euroleague OneTeam ‘elçileri’ David Rivers ve Berkan Durmaz’ın da yer aldığı 8 haftalık programda 40 otizmli öğrenci, 13 antrenör ve 9 gönüllü yer aldı.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor