Budget
ORHUN ENE: PANİKLEMEMEYİ BECERİYORUZ
  • Google+ ile paylaş
26.10.2019
Bahçeşehir Koleji deplasmanında takımdaki tecrübeli oyuncuların katkısıyla sakin kalarak ve akıllı oynayarak galibiyete ulaştıklarını belirten Başantrenörmüz Orhun Ene, “Neticede kazanmak bence çok önemliydi. Bunun için mutluyuz” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında deplasmanda Bahçeşehir Koleji’ni 85-92’lik skorla mağlup ederek galibiyet serisini sürdüren TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ile takımın deneyimli oyuncularından Barış Ermiş, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Halen öğrenmeleri gereken çok fazla şeyin olduğunu vurgulayan Ene, “Türk oyuncularımızın içerisinde o tecrübede hala olgunluğa eşirmesini beklediğimiz oyuncular var. Çok katkı sağlıyorlar, hücumda ve savunmada yaptıkları çok iyi işler yaptıkları zamanlar var ama 2 tane yabancımızın da (Tarik Phillip ve Devin Williams) yaşları çok genç;. Oraya 2-3 tane daha Türk oyuncu koyduğumuz zaman oyun içerisinde iniş-çıkış gösteriyoruz. Neticede önemli olan böyle bir maçı kazanmaktı. Bence kazanmak çok önemli. Çünkü 16 sayılık bir momentum elde ettikten sonra 4 sayıya kadar inen farkın neticesinde reaksiyon da veremeyip maçı da kaybedebilirsin” dedi.

Takımdaki tecrübeli oyuncuların katkısıyla sakin kalarak galibiyete ulaştıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, “Bahçeşehir Koleji galibiyete çok ihtiyacı olan bir takımdı. Bence onlara bu anlamda maçı bıraktıracak dönem ilk yarıydı. Devre arasına 16 sayı farkla girdikten sonra üçüncü periyotta risk aldık. Ancak Matt Lojeski gibi, Sammy Mejia gibi Barış Ermiş gibi oyuncularımızla oralarda ne kadar fark erise de paniklememeyi beceriyoruz. Ondan sonraki zamanlarda da biraz daha aklımızı sahanın içine koyunca maçın sonunu bitirebilecek bilecek bir farka ulaştık. Yine 25 asist yaptığımız bir maç. Basit basit hatalar yapmasaydık boş turnikeleri kaçırmasaydık bu daha çok da olabilirdi. O anlamda erken oluşan farkın sıkıntısını iki taraf da yaşadı. Onun için oyunun sonunun böyle olacağını biz tahmin ediyorduk. Galip geldiğimiz için mutluyuz” diye konuştu.


BARIŞ ERMİŞ: İYİ BİR EFOR SARF ETTİK

TOFAŞ Basketbol Takımı’nın deneyimli oyun kurucu Barış Ermiş ise Bahçeşehir Koleji karşılaşmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Her şey istediğimiz gibi gitti. İyi bir efor sarf ettik tabii ki bunları yaparken. Bahçeşehir galibiyeti olmayan bir takımdı. Reaksiyon göstereceklerini biliyorduk ama ilk yarıda çok düzgün basketbol oynayınca onlar da savunmada çaresiz kaldılar. Biraz üzerimizde yorgunluk var. Beklediğimizden daha sert başladılar. Biz de biraz deplasman takımı üçüncü çeyrekte biraz bocalayınca fark geri geldi ama önemli olan bu yoğun dönemde maç kazanabilmek. Genele baktığımız zaman bence iyi basketbol oynadık, paylaşarak oynadık. Bahçeşehir’i de mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor