Sportive
ORHUN ENE: ENERJİMİZİ TOPARLAYIP, İŞİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
  • Google+ ile paylaş
21.11.2019
Reyer Venezia maçı sonrası açıklamalarda bulunan TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Eksiklerimizi görüp, teknik anlamda buna iyi reaksiyon vermemiz lazım. Enerjimizi toparlayıp, işimize devam edeceğiz” dedi.

7Days Eurocup B Grubu 8. hafta mücadelesinde İtalyan temsilcisi Reyer Venezia’ya 73-80 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Venedik karşısında kazanmayı hak edecek bir oyun sergileyemediklerini belirten Ene, “Teknik anlamda 18 top kaybı yaptık. Hücumdaki düşüncelerimiz işlemedi. Fenerbahçe maçından sonra bir maçta daha bir oyuncuya 28 sayı imkanı tanıdık. Yeterli sayıda faul yapmadık. Maçı hak edebilecek fiziksel sahaya koyamadık. Venedik takımı tecrübeli bir takım. Yıllardan beridir de belli bir grup oyuncu beraber oynuyorlar. Partizan maçında gösterdiğimiz çaba ve eforun daha fazlasını göstermemiz lazımdı. Rakibimizin deplasmanda Partizan’a karşı da kazandığını düşünürsek böyle bir rakibe karşı bu efor yetmezdi. Şimdi iki tane iyi oynamamız gereken maç var önümüzde. O maçlara konsantre olacağız. Bir tanesi iç sahada ama onu da çok zor bir rakibe karşı oynayacağız. Şu anda gruptan çıkıp, çıkmamak bu iki maça bağlı” şeklinde konuştu.

Arayı iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Sakatlıklarla beraber, belirli adet oyuncuyla iki kupayı birlikte oynamak kolay değil tabii ki. Burası Eurocup, burada oynadığınız her maç çok zor. Çok büyük efor veriyorsunuz. Bu eforun üzerine Türkiye ligini de oynamak kolay olmuyor. Burada bizim önlem almamız gereken üç şey var; Eurocup’ta 2 hafta ara olacak. Sürekli maç oynamaktan ne zamandır antrenman yapma, beraber çalışma fırsatı bulamadık. Sadece detaylar üzerine geçen idmanlar yaptık. Şimdi temel şeylerimizi çalışmak için bir süre bulacağız. Onu iyi değerlendirmemiz lazım. Enerjimizi de bu süreçte toplayacağımızı düşünüyorum. Son 2 maçta buradan yeni bir basketbol çıktı ortaya. Eksiklerimizi görüp, teknik anlamda buna iyi reaksiyon vermemiz lazım, oyuncularımıza bunu iyi anlatmamız lazım. Sonra da moralle çıkıp işimize devam etmemiz lazım” dedi.

Kaptan Sammy Mejia’nın ayak bileğinden yaşadığı sakatlık nedeniyle maçın son bölümünde süre almadığını vurgulayan Orhun Ene şu ifadeleri kullandı, “Sammy Mejia’nın ayak bileğinden sakatlanması da esasen hücum anlamında bizi etkiledi. Üçüncü periyotta onu etkiliyordu bu sakatlık. Onu da riske atmak istemedik. Maçı kazanacağız diye onu kaybetmek, sezonun sonrasında daha kötüye gidebilirdi. O da kendini çok rahat hissetmediği için öyle bir karar verdik. Oynatsaydık daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Ama bu da bir mazeret değil. Takım o olmadığında da iyi bir reaksiyon gösterebilmesi lazım. Onu gösteremedi maalesef.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor