Sportive
KÜÇÜKÖZKAN: YÜREĞİMİZİ SAHAYA YANSITTIK
  • Google+ ile paylaş
16.01.2020
Andorra deplasmanında iyi bir oyun sergilediklerini belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü Yalçın Küçüközkan, “Bütün oyuncularıma yüreklerini sahaya yansıtarak bunu başardıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

7Days EuroCup TOP16 turu 2. haftasında deplasmanda MoraBanc Andorra’yı 69-63 yenerek H Grubu’nda haftayı lider tamamlayan TOFAŞ’ta Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan ve oyunculardan Berkan Durmaz, Andorra deplasmanında alınan galibiyeti değerlendirdi. Geçirdiği gribal enfeksiyon nedeniyle Bursa’da tedavisine devam edilen Başantrenör Orhun Ene’nin yerine MoraBanc Andorra karşısında başantrenörlük görevini yerine getiren Küçüközkan, önemli eksiklere rağmen iyi bir oyun sergilediklerini belirterek, “Açıkçası maçı kazanmayı beklemiyordum. Farklı düşünüyordum ama çok mutluyum kazandığımız için. Bütün oyuncularıma yüreklerini sahaya yansıtarak bunu başardıkları için teşekkür ediyorum. Şanslıydık, ama iyi de oynadık. Oyuncularım herkesten fazla maçı kazanmayı istedi ve bu yüzden de galibiyeti aldık” dedi.


BERKAN DURMAZ: ÜZERİNE KOYUP DEVAM ETMELİYİZ

Andorra deplasmanında 17 sayı-7 ribaund-3 asist ile oynayarak maçın kahramanlarından olan Berkan Durmaz da maçın ardından şu değerlendirmeyi yaptı; “Öncelikle 40 dakika boyunca akıllıca oynadık. Sakat ve hasta oyuncularımız vardı ama bu bizim için önemli değildi. Sahaya yüreğimizi koyduk. Oyun planına sadık kaldık, özellikle de savunmada. Ribaundları topladık ve onların şutör bir takım olduğunu biliyorduk. Bu yüzden ribaundlar önemliydi. Bu galibiyeti hasta ve sakat olan oyuncularımıza ve hasta olan Baş Antrenörümüz Orhun Ene'ye armağan ediyoruz. Eurocup'ta deplasman maçları her zaman zordur. Bu yüzden bizim için çok önemli bir galibiyetti. Şimdi iç sahadaki maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Bu bizim için çok önemli. Şuan çok mutluyuz ama bunun üstüne koyup devam etmeliyiz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor