Sportive
ORHUN ENE: 5 YILDA GELDİĞİMİZ NOKTA MUTLULUK VERİCİ
  • Google+ ile paylaş
29.01.2020
Altyapıdan gelen oyuncularla birlikte 5 yılda geldikleri bu noktanın kendileri adına mutluluk verici olduğunu belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “İyi bir takım olduk. Bunu saha sonuçlarıyla süsleyerek basketbol tarihinde de kalıcı olmasını isteriz."

7Days EuroCup TOP16 turu 4. hafta mücadelesinde TOFAŞ, sahasında İspanyol temsilcisi Joventut Badalona’yı 91-76’lık skorla mağlup ederek H Grubu’nda üçüncü galibiyetini alan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Buralara gelene kadar çok zorluklar çektiklerini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “İlk defa sezonun başından beri elimizde sağlıklı ve birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu oluşmuş bir takım vardı sahada. Bu takım buraya gelene kadar çok zorluklar yaşadı. Çok sakat oyuncumuz vardı. Her şeyden önce Eurocup’ta bugüne kadar bu kadar sakat oyuncu ve 5 yabancı oyuncuyla mücadele vermiştik. Tabii bunların getirmiş olduğu olumsuz şeyler de var ama pozitif şeyler de var. Sakatlar olduğu zaman bench’ten gelen oyuncularımız sorumluluk aldılar, güven kazandılar. Bugün Muhsin’in sezonun başından bu yana çoğu zaman, Berkan’ın özellikle son 4-5 maçtır ortaya koymuş olduğu oyun, esasında takımın içerisinde onların almış olduğu sorumlulukla beraber rotasyonumuzu da çok rahatlattı. Daha önce mecburen yorulan ve hata yapan oyuncuyu sahada tutmak zorunda kalıyorduk. Bu da bizim takımın kötü gözükmesine sebep oluyordu. Bu kadar sakat oyuncuyla o zaman mecburduk. Ama şimdi zaten Muhsin ve Devin Williams 5 numara pozisyonunda sezon başından beri katkı sağlıyorlar. Şimdi özellikle Rion Brown da geldikten sonra kısa rotasyonumuzda da oyun rahatladı. Oyuncular daha dinamik hale geldi” dedi.

İyi bir takım olduklarını ve iç sahada oynadıkları bu oyunu deplasmanda da oynamaları gerektiğini ifade eden Ene, “Sadece kendi sahamızda değil deplasmanda da iyi basketbol oynamamız lazım. Badalona’yı deplasmanda da esasında yenebilecek durumdaydık. Fakat oyunun sonunu iyi oynayamadık. Üçüncü periyotta sertliğe karşı reaksiyon veremedik. Ama bugün bütün maçı iyi kontrol ettik. Oyuncularımı kutluyorum. Mükemmel bir maç oynadılar. Kolay değil, biz şu anda 3 tane İspanyol takımıyla eşleştik. Üçünü de yendik. Eurocup’ın üst tarafa oynayan takımlarından biriyiz ancak en iyi kadrosu değiliz. Genç oyuncularımızla beraber 5 senede gelmiş olduğumuz noktada benim kendi adıma da mutluluk verici. İnşallah bunu aldığımız sonuçlarda da görürüz. Rotasyonda 10 oyuncumuzun oynayabileceği bir takımla ilk defa böyle bir şansımız oldu. İyi basketbol ile bunu süsleyerek sonucun basketbol tarihinde de kalıcı olmasını isteriz” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor