Sportive
TOFAŞ BASKETBOL OKULLARI 2020 SÖMESTR KAMPI SPORCULARI MAKER ATÖLYESİNE KATILDI
  • Google+ ile paylaş
30.01.2020
TOFAŞ Basketbol Okulları 2020 Sömestr Kampı’nın üçüncü gününde BenMaker’ın tasarım ve ahşap atölyelerine katılan sporcular, farklı bir deneyim yaşadı. Muhaymin Mustafa da gerçekleştirdiği söyleşide öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

TOFAŞ Spor Kulübü tarafından 2.’si bu yıl düzenlenen TOFAŞ Basketbol Okulları 2020 Sömestr Kampı tüm hızıyla devam ediyor. Samsun Merkez TOFAŞ Basketbol Okulu, Samsun Çarşamba TOFAŞ Basketbol Okulu, Mersin TOFAŞ Spor Okulu ve Ankara Keçiören TOFAŞ Basketbol Okulu öğrencilerinin katıldığı eğitimlerin ikinci gününde Bursa Kent Müzesi ve TOFAŞ Anadolu Arabaları Müzesi’ne kültür gezileri gerçekleştiren sporcular, üçüncü günde ise Maker atölyelerine katıldı. Podyumpark’ta yer alan BenMaker’ın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, el-göz koordinasyonu gelişimi, kişisel becerilerini ve takımdaşlık yetilerini geliştirebilmeleri amacıyla Tasarım ve Ahşap atölyelerinde eğlenceli bir gün geçirdi. Origami tekniğini kullanarak kağıttan yaptıkları kurbağaları zıplatma yarışı yapan sporcular, ahşap atölyesinde ise oyma, kesme ve şekillendirme işlemleriyle kendi ürünlerini üretti. Kodlama üzerine de çalışmalar gerçekleştiren TOFAŞ Basketbol Okulu öğrencilerine etkinlik sonunda BenMaker tarafından ahşaptan yapılan basketbol sahaları hediye edildi.


MUHAYMİN MUSTAFA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Günün ikinci oturumu ise TOFAŞ Basketbol Takımı oyuncularından Muhaymin Mustafa söyleşisiyle başladı. Öğrencilerin merak ettiği sorulara yanıt veren Muhaymin, sporcu yaşamıyla ilgili tavsiyelerde bulunarak deneyimlerini paylaştı. Söyleşi sonrası sporcular, altyapı antrenörlerinin gözetiminde temel basketbol antrenmanlarına devam ederken, günün son etkinliğinde TOFAŞ Basketbol A Takım Fizyoterapisti Recep Lokmaoğlu sporcu sağlığı konusunda öğrencilere bilgiler verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor