Sportive
TOFAŞ BASKETBOL OKULLARI 2020 SÖMESTR KAMPI’NDA BASKETBOL ŞÖLENİ SONA ERDİ
  • Google+ ile paylaş
01.02.2020
TOFAŞ Basketbol Okulları 2020 Sömestr Kampı kapanış töreniyle sona erdi. 27 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen ve tam bir basketbol şölenine sahne olan kampta spor okulu öğrencileri, unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Altyapısından yetiştirdiği oyuncularla Türk basketboluna katma değer yaratmaya devam eden TOFAŞ Spor Kulübü tarafından 2.’si bu yıl düzenlenen sömestre kampı renkli görüntülerle sona erdi. 27 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde düzenlenen kampta basketbol okulları öğrencileri, TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, oyuncular Berkan Durmaz ve Muhaymin Mustafa ile TOFAŞ Basketbol altyapı antrenörleriyle hem söyleşilerde, hem de parkede bir araya gelerek temel basketbol eğitimleri aldı.

Samsun Merkez TOFAŞ Basketbol Okulu, Samsun Çarşamba TOFAŞ Basketbol Okulu, Mersin TOFAŞ Spor Okulu ve Ankara Keçiören TOFAŞ Basketbol Okulu’ndan Bursa’ya gelen sporcular, 5 gün boyunca unutulmaz anlar yaşarken, TOFAŞ Basketbol A Takımı’nın 7Days Eurocup TOP16 turunda oynadığı ve 91-76 galip ayrıldığı Joventut Badalona maçını da Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’ndan takip etme imkanı buldu. Bursa Kent Müzesi ve TOFAŞ Anadolu Arabaları Müzesi’ne kültür gezileri gerçekleştiren spor okulu öğrencileri, el-göz koordinasyonu gelişimi, kişisel becerilerini ve takımdaşlık yetilerini geliştirebilmeleri amacıyla BenMaker’ın katkılarıyla düzenlenen maker atölyelerinde de becerilerini sergiledi.

TOFAŞ Spor Kulübü A Takım Fizyoterapisti Recep Lokmaoğlu ve Altyapı Atletizm Antrenörü Serdar Ergök’ün katıldığı söyleşilerde ise sporcu sağlığı, beslenme ve atletik gelişimle ilgili faydalı bilgiler paylaşıldı. Basketbol okulları öğrencileri, son iki günde ise maç yapma deneyimi yaşayarak kampı noktaladı. Kulübün Basketbol Okulları Sorumlusu Ferudun Biçermen, bu yıl ikincisini düzenledikleri kampın basketbol okulu öğrencilerine unutulmaz bir deneyim yaşattığını belirterek, “Kulüp tesislerimizin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz kampımız ve basketbol okulları organizasyonumuz her yıl daha da üzerine koyarak devam ediyor” dedi.

TOFAŞ Basketbol Okulları Sömestre Kampı’nın kapanış töreninde sporculara katılım hediyeleri takdim edilirken, organizasyon kapanış hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor