Budget
TBF: NİSAN AYI SONUNA KADAR BSL’DE TÜM MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANACAK
  • Google+ ile paylaş
12.03.2020
TBF, Korona Virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili bir açıklama yayımlayarak ING Basketbol Süper Ligi maçlarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacağını açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Korona Virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili alınan kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantıda alınan kararlar doğrultusunda; sporcuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak adına TBF tarafından organize edilen profesyonel liglerdeki müsabakaların 13 Mart Cuma gününden itibaren, Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanması kararlaştırılmıştır. Aynı toplantıda ilkokul, ortaokul ve liselerle ilgili alınan tatil kararına istinaden; Basketbol Gençler Ligi maçları, henüz başlamayan altyapı şampiyonaları, 12 DABO faaliyetleri ve Yerel Lig müsabakaları sonradan belirlenecek bir tarihe kadar ertelenmiştir. Devam etmekte olan ve 14 Mart Cumartesi günü sona erecek 18 Yaş Altı Bölge Şampiyonaları ise seyircisiz olarak tamamlanacaktır.

Koronavirüs salgınından doğan mevcut durum göz önünde bulundurularak; devam edecek müsabakalar için ise TBF tarafından aşağıdaki önlemler alınmıştır:

•             Karşılaşmaların öncesi ve sonrasında seremoniler gerçekleştirilecek ancak el sıkışma olmayacak.

•             Soyunma odalarına oyuncular ve takım yetkililerinin dışında kimsenin girmesine müsaade edilmeyecek.

•             Hakem masaları ve takım bankları dezenfekte edilecek ve bu alanlarda sıvı el temizleyiciler bulundurulacak.

•             Müsabakalarda minimum sayıda personel görevlendirilecek.

TBF açıklamasında gelişen şartların yakından gözlemlenmeye devam edileceği belirtilerek, “Buna göre önümüzdeki günlerde, lig fikstürü yeniden gözden geçirilebilir ve gerekirse liglerin tatil edilmesi de dahil her türlü ilave karar alınabilir” denildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor