Sportive
AHMET ÇAKI: MAÇA AGRESİF VE ENERJİK BAŞLAYAMADIK
  • Google+ ile paylaş
19.12.2021
Fenerbahçe Beko deplasmanında karşılaşmaya planladıkları gibi agresif ve enerjik başlayamadıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Eksiklerimiz ve detaylarımız üzerine konuşup ilerlemeye çalışacağız” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 13. haftasında deplasmanda Fenerbahçe Beko’ya 82-72 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Maça planladıkları gibi enerjik ve agresif başlayamadıklarını belirten Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Fenerbahçe Beko’nun özellikle Euroleague’de iyi durumda olduğunu biliyorduk. Maça biraz daha enerjik ve agresif başlamayı planladık. Ama maçın başında özellikle ilk periyotta bunu ortaya koyamayınca rakibimize bir avantaj verdik. Hem oyunun kontrolünü hem skor avantajını. Sonrasında da bazı bölümlerde bence gereken sertliği ve enerjiyi ortaya koysak da tecrübeli bir takım olduğu için geri dönüşe izin vermediler. Takımıma da soyunma odasında zaten aynı şeyleri söyledim. Fenerbahçe Beko gibi bu seviyedeki takımlarla deplasmanda eğer kazanacak seviyeye gelmek istiyorsanız başından itibaren bu eforu ortaya koyup oyunun kontrolünü elinize almanız gerekir. Biz bugün bunu başamadık. Fenerbahçe de akıllı ve kontrollü oynadı. Bizim için tabii ki kazansaydık çok artı olurdu ama ikinci yarıda ortaya koyduğumuz enerji ve agresiflik fena değildi. Eksiklerimiz ve detaylarımız üzerine konuşup ilerlemeye çalışacağız.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor