Sportive
AHMET ÇAKI: OYNAMASI ZOR BİR MAÇTI
  • Google+ ile paylaş
02.01.2022
Oynaması zor bir maçı geride bıraktıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Afyon’lu gençleri mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bizim için de Türkiye Kupası'nda olabilme adına farkı galibiyete ihtiyacımız vardı” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 15. haftasında sahasında HDI Sigorta Afyon Belediyesi’ni 145-55 mağlup eden TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. 

Afyon’a kalan maçlarında başarılar dileyen Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Afyon takımı yaşadığı ekonomik sorunlardan dolayı yabancısız ve tüm Türk oyuncularını diğer takımlara göndererek genç BGL takımıyla oynuyorlar. Her takım için de oynaması zor bir maçtı. Bu genç arkadaşlar için de zor. Her hafta çıkıp bu maçı böyle oynamak kolay değil. Başlangıçta onlar için de keyifli veya iyi gözükse de devamında daha zor oluyordur. Bir de bugün bizim için Türkiye Kupası'nda olabilme adına tabi biraz farka da ihtiyacımız vardı. O yüzden oynaması gerçekten zor bir maç oynadık. En azından süreleri dağıtarak çok kullanamadığımız arkadaşları da kullanmak istedik. Afyon'lu genç oyuncuları hem tebrik ediyorum, hem de kalan maçlarda başarılar diliyorum. Çünkü gerçekten sonuna kadar mücadele ediyorlar, oynuyorlar. Umarım bu süreçte onlar için olabildiğince olumlu şeyler çıkarırlar. Biz de ilk yarıyı bu galibiyetle tamamlamış olduk. Şimdi ikinci yarı hazırlıklarına Salı gününden itibaren başlayacağız. Herkesin yeni yılını kutluyorum, iyi seneler diliyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor