Sportive
AHMET ÇAKI: KONTROL EDEMEDİĞİMİZ BİR MAÇ OLDU
  • Google+ ile paylaş
05.02.2022
Bahçeşehir Koleji karşısında hücumda atamadıkça takımın biraz gerildiğini ve bunun sonucunda oynamaları gereken oyun planından uzaklaştıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Kontrol edemediğimiz, içine giremediğimiz bir 40 dakika oldu” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi 20. haftasında evinde Bahçeşehir Koleji’ne 78-96 mağlup olarak ligde 5 maç sonra kaybeden TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Sıralama açısından çok önemsedikleri karşılaşmada iyi bir oyun sergileyemediklerini belirten Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Kendi evimizde, sıralama açısından çok önemsediğimiz bir maçtı. Açıkçası bu maçı kazanıp rakibimizle aramızdaki galibiyet farkını 2'ye çıkarmak istiyorduk ama maalesef istediğimiz gibi oynayamadık. Daha önce geriden gelip kazandığımız maçlarda bunun reaksiyonunu iyi verirken bugün bunu başaramadık. Hücumda da atamadıkça takım biraz gerildi. Doğru oynamamız gereken oyun planından uzaklaştık. Kontrol edemediğimiz, içine giremediğimiz bir 40 dakika oldu. Tabi burada Bahçeşehir takımının da hakkını vermek gerek. Onlar da tecrübeli ve iyi bir takım. Maçın başında o farkı yakalayınca devamında bu farkı korumayı iyi bilen oyuncuları var. Bizim için kötü bir mağlubiyet oldu. Bu maçı analiz edip hemen önümüzde oynayacağımız Nutribullet Treviso maçına hazırlanmamız lazım. Sonuçta lig devam ediyor. Kötü bir mağlubiyet olsa da hemen yarın toparlanıp, tekrar kaldığımız yerden devam etmemiz gerekiyor.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor