Sportive
BİTÇİ ERKEKLER TÜRKİYE KUPASI’NDA KURALAR ÇEKİLİYOR
  • Google+ ile paylaş
06.02.2022
Bitci Erkekler Türkiye Kupası kura çekimi 7 Şubat Pazartesi günü saat 12.00’de Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek. TOFAŞ’ın da yer alacağı kupanın Dörtlü Finali, 18-20 Şubat 2022 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek.

ING Basketbol Süper Ligi'nde ilk devre müsabakalarının ardından Bitci Erkekler Türkiye Kupası’nda yer alacak 8 takım belli oldu. Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, puan durumunda ilk 8 sırada yer alan; Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Basketbol ve Tofaş kupada mücadele etme hakkını elde etti. Formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler (Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes, Darüşşafaka, Galatasaray Nef) ile ikinci 4’te bulunan takımlar (Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Basketbol, Tofaş) 2 torbaya ayrılacak ve eşleşmeler kura çekimi ile belirlenecek. Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi olacak.

DÖRTLÜ FİNAL HEYECANI BURSA’DA

15-16 Şubat 2022 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından yarı finale kalan ekipler, Dörtlü Final organizasyonu için Bursa’da bir araya gelecek. 18-20 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek. ING Basketbol Süper Ligi’nde sezonun ilk yarısını 8. sırada tamamlayan TOFAŞ, çeyrek final turunu geçerek Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanacak Dörtlü Final’e adını yazdırmaya çalışacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor