Sportive
AHMET ÇAKI: BASİT HATALARLA KAYBETTİK
  • Google+ ile paylaş
13.02.2022
Anadolu Efes deplasmanında maçı kazanacak noktaya getirdiklerini ancak son bölümde basit hatalar yaptıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Önemli olan birinci periyoda neden bu kadar kötü başladığımız. Kendi açımızdan bunu analiz etmeliyiz."

ING Basketbol Süper Ligi 21. haftasında deplasmanda Anadolu Efes’e karşı 17 sayı farktan geri dönmeyi başarsa da sonunu getiremeyen ve parkeden 84-77 mağlup ayrılan TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Kazanacak noktaya getirdikleri maçı basit hatalarla kaybettiklerini vurgulayan Çakı, şu ifadeleri kullandı; “Maça açıkçası daha iyi başlamayı planlamıştık. Çünkü Anadolu Efes gibi Euroleague seviyesindeki tecrübeli takımlar başından o kontrolü aldıktan sonra bir daha bırakmıyorlar. Maalesef maçın başını çok kötü oynadık. Biraz tereddütlü oynadık, kararlı oynamadık. Oyuncularıma da en çok kızdığım nokta zaten bu oldu. Devre arasında da bunları konuştuk. İkinci periyot fena bir reaksiyon vermedik. Üçüncü periyodun direkt başı iyi olmasa da devamını iyi getirdik. Son çeyrekte bence kazanma noktasına getirmiştik. Son bölümü iyi organize edemedik. Bence Tyler Ennis’i biraz daha fazla topla buluşturmamız lazımdı. Orayı organize edemedik. Son 2 dakikada bir kaçtane karar vermeyi ona yaptırabilseydik daha iyi olurdu. Basit hatalarla kaybettik. Önemli olan birinci periyoda neden böyle kötü başladığımız. Bence kendi açımızdan bunu analiz etmemiz lazım. Bir de tabii ki burada Anadolu Efes gibi Euroleague şampiyonu bir takımı yenemediğimiz ve artı bir galibiyet alamadığımız için üzgünüm. Ama lig devam ediyor. Şimdi Türkiye Kupası çeyrek final maçına konsantre olacağız. Maçın sonunda Elgin Cook’un belinde ufak bir sorun oluştu. Maçı tamamlayamadı. Onu Fenerbahçe maçına yetiştirmeye çalışacağız.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor