Sportive
AHMET ÇAKI: DAHA NET BİTİRMELİYDİK
  • Google+ ile paylaş
19.03.2022
Yalova karşısında 10 sayılık farkı yakaladıktan sonra maça daha net bitirmeleri gerektiğini belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Bu bölümden sonra fark kapansa da sonunda gereken kaliteyi ortaya koyarak evimizde kazanmamız gereken maçı kazandık."

ING Basketbol Süper Ligi 24. haftasında sahasında Semt77 Yalova Basket’i 75-66 mağlup ederek ligde 3 maç sonra kazanan TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Maçın sonunda gereken kaliteyi ortaya koyarak kazanmaları gereken bir maçı kazandıklarını belirten Çakı şu ifadeleri kullandı; “Türkiye liginde son bölüme girdiğimiz haftalarda her maç zor tabiiki. Yalova takımının bugün müdafaada başladığı anlayış, biraz dış şutlardan risk alıp boyalı alanı koruma amaçlıydı. Orada biraz tereddütlü oynayıp 18 sayıda kaldık. İlk yarıda istediğimiz gibi oynayamadık ama üçüncü periyotun başında müdafaa kaynaklı sayılar ve yarı sahadaki akıcılığımızla 10 sayılık farkı yakaladık. Bence oradan sonra maçı daha net bitirmeliydik. Müdafaadaki hatalarımız ve yaptığımız top kayıplarından dolayı bu farkı koruyamadık. Sonunda gereken kaliteyi ortaya koyarak evimizde kazanmamız gereken maçı kazandık. Lig devam ediyor. Geriye kalan 7 maçımız var, hepsi birbirinden önemli ama şimdiki en önemli maçımız gruptan çıkma ve pozisyon belirleyecek maç olan BAXI Manresa maçı. O maça kadar iki günümüz var. Manresa deplasmanına alıp, en iyi sonucu almak istiyoruz.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor