Sportive
AHMET ÇAKI: SON İKİ DAKİKADA OYUNU DAHA İYİ KONTROL ETMELİYDİK
  • Google+ ile paylaş
09.04.2022
Karşıyaka deplasmanında üzücü bir mağlubiyet aldıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “İki dakika kala 4 sayı önde durumdayken oyunu kontrol edemedik. İyi de mücadele ettik ama akıl koyma bölümünü daha iyi yapmamız gerektiği de bir gerçek."

ING Basketbol Süper Ligi 27. haftasında deplasmanda Pınar Karşıyaka’ya 79-78 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

İzmir deplasmanında play-off sıralaması açısından çok önemli bir maça çıktıklarını belirten Çakı, “Sıralamamız açısından çok önemli bir maça çıktık. Pınar Karşıyaka’ya karşı maça iyi başladık ve ilk periyot kontrolümüzde geçti. Daha farklı da önde olabilirdik ama ilk çeyreği bir sayıyla önde bitirebildik. İkinci periyodu kötü geçtik, 27 sayı yedik. Ama üçüncü ve dördüncü periyotlarda kontrol bizim elimizdeydi. İki dakika kala 4 sayı önde durumdayken, buradan kaybetmemiz açıkçası böyle bir deplasmanda oyunu kontrol edemememiz üzücü oldu. Son 2 dakikada yediğimiz sayıların çoğu faul atışlarındandı. Müdaafadan durduramadığımızdan değil de biraz faul atışlarından sayı yedik. Ama yine de oyunun son 2 dakikasında hücumu daha iyi kontrol etmemiz lazımdı. Özellikle Karşıyaka’nın tercih ettiği oyun kurucularımızı Amath M’Baye ile tutma savunmasında oyunu biraz daha doğru okuyup, daha iyi hücum etmeliydik. Üzücü bir mağlubiyet oldu. Bence üç periyotu önde kapatmamız önemli, iyi de mücadele ettik. Ama akıl koyma bölümünü daha iyi yapmamız gerektiği de bir gerçek. Artık önümüzdeki maçlarda bunu daha iyi yaparak ligi en iyi yerde bitirmeye çalışacağız” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor