Sportive
AHMET ÇAKI: GALİBİYETİ ÇOK İSTEDİĞİMİZ BİR MAÇTI
  • Google+ ile paylaş
17.04.2022
Fenerbahçe Beko maçında da iyi mücadele etmelerine karşın oyunun sonunda planın dışında kalarak akıl koyamadıklarını belirten Başantrenörümüz Ahmet Çakı, “Üçüncü periyottaki performansımızla rahat kazanabileceğimiz bir maçtı ama sonunu beceremedik."

ING Basketbol Süper Ligi 28. haftasında sahasında Fenerbahçe Beko’ya 78-82 mağlup olan TOFAŞ’ta Başntrenör Ahmet Çakı, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Rahat kazanabilecekleri bir maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Çakı, “Birinci ve üçüncü periyotunu iyi oynadığımız, galibiyeti çok istediğimiz bir maçta ikinci periyotta özellikle kısaların birebir müdafaasından çok sayı yedik. Üçüncü periyotta çok iyi oynadık, rakibimizi 11 sayıda tuttuk. Ama dördüncü periyotta hem adam değişme müdafaasına karşı hücum edemedik hem de bireysel hatalar yaptık. Son dönemde kaybettiğimiz Tenerife, Karşıyaka maçları gibi iyi mücadele edip, oyun planını sonunda uygulayamadığımız, akıl koyamadığımız, beraber kalamadığımız bir maç oldu. Yazık oldu. Euroleague oynamış, lig lideri olan Fenerbahçe Beko gibi bir takıma karşı üçüncü periyottaki performansımızla rahat kazanabileceğimiz bir maçtı ama sonunu beceremedik. Fenerbahçe Beko'yu tebrik ediyorum” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor