Sportive
TOFAŞ ŞUT GELİŞTİRME KAMPLARI'NIN SON AYAĞI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • Google+ ile paylaş
12.06.2022
Basketbol Antrenörleri Murat Özyer ve Derya Özyer’in katkılarıyla düzenlenen TOFAŞ Şut Geliştirme Kampları’nın son ayağı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Altyapısından yetiştirdiği oyuncularla Türk basketboluna katma değer yaratmaya devam eden TOFAŞ Spor Kulübü tarafından bu yıl ilk kez organize edilen TOFAŞ Şut Geliştirme Kampları İstanbul ayağıyla tamamlandı. Basketbol Antrenörleri Murat Özyer ve Derya Özyer’in katkılarıyla, Tofaş Spor Kulübü altyapı antrenörlerinin gözetiminde Bursa, Ankara ve Antalya’da gerçekleştirilen kamp çalışmalarının ardından İstanbul’da düzenlenen 5. şut kampında da keyifli anlar yaşandı. Tofaş Spor Kulübü Altyapı Teknik Koordinatörü Samir Seleskoviç’in de yer aldığı kampta yer alan 2005-2011 arası doğumlu gençler, şut teknikleri ve doğru şut kullanabilmenin eğitimlerini alırken, aynı zamanda da deneyimli antrenörlerle birlikte antrenman yapma şansı yakaladı.

Türkiye’nin 4 farklı ilinde düzenlenen TOFAŞ Şut Geliştirme Kampları’yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Antrenör Murat Özyer, “Tofaş Şut Geliştirme Kampları konseptiyle 6 haftada 5 ayrı kamp yaparak 11-16 yaş gruplarında 125 sporcu ve 30 farklı basketbol antrenörüyle ‘şut’ çalışma fırsatı yakaladık. Türk basketbolunun öz kaynağına yatırım yapan ve Süper Lig’e oyuncu yetiştiren köklü kulüplerden biri olan Tofaş ile yaptığımız bu eğitim iş birliğinin bizim için çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Türk basketbolunun diğer kurumlarına da ilham verebilecek bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen tüm Tofaş Spor Kulübü yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

11-12 Haziran 2022 tarihlerinde Henza Akın Çolakoğlu Lisesi Salonu’nda gerçekleştiren uygulamalı eğitimlerin sonunda İstanbul kampı, katılım sağlayan tüm sporculara başarı belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor