Sportive
2022_2023 SEZONU BCL ÖN ELEME TURU YARI FİNALİNDEKİ RAKİBİMİZ BELLİ OLDU
  • Google+ ile paylaş
07.07.2022
Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 sezonuna ön eleme ve normal sezon kuraları çekilirken, normal sezona adını yazdırmak isteyen TOFAŞ; turnuvanın ön eleme yarı finalinde Leicester Riders - CSO Voluntari eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

2022-2023 Sezonunda Bursa’yı ve ülkemizi Avrupa kupalarında FIBA Basketball Champions League’de (BCL) temsil etmek için ön eleme turu oynayacak olan TOFAŞ’ın rakibi belli oldu. Turnuvanın yeni sezon eleme turları ve normal sezon kura çekimi İsviçre'nin Mies bölgesindeki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde gerçekleştirilirken, kura çekimine Tofaş Spor Kulübü’nü temsilen Genel Menajer Tolga Öngören katıldı. BCL’deki ilk yılında son 16 turu, geçen sezon ise çeyrek final oynama başarısı gösteren Mavi Yeşilliler, yeni sezona ön eleme turundan başlayacak. Normal sezona adını yazdırmak isteyen Bursa temsilcisi, ön eleme turu yarı finalinde İngiliz temsilcisi Leicester Riders ile Romanya temsilcisi CSO Voluntari arasındaki çeyrek final eşleşmesinin galibiyle kozlarını paylaşacak. TOFAŞ, yarı finali geçen takım olması halinde TFT Skopje / NINERS Chemnitz / Fribourg Olympic eşleşmelerinin kazananıyla normal sezona kalabilmek için final maçı oynayacak.

21-25 Eylül tarihleri arasında 4 farklı bölgede oynanacak eleme karşılaşmaları sonucunda bölgelerini birinci tamamlayan takımlar normal sezona katılmaya hak kazanacak. Eleme turundan gelecek 4 takım ile birlikte 32 takımdan oluşacak olan normal sezon, her biri 4’er takımdan oluşan 8’li grup şeklinde oynanacak ve grup liderleri doğrudan son 16 turuna yükselecek. Gruplarında ikinci ve üçüncü sırada yer alan ekipler ise play-in maçları sonucunda play-off’a kalmaya çalışacak. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde normal sezon karşılaşmaları ise 4 Ekim’de başlayacak.


Qualification Round tournament #1

Quarter-Finals

Leicester Riders (GBR) v CSO Voluntari (ROU)
TFT Skopje (MKD) v Niners Chemnitz (GER)

Semi-Finals

Tofas Bursa (TUR) v Leicester Riders/CSO Voluntari
Fribourg Olympic (SUI) v TFT Skopje/Niners Chemnitz


Tofaş Basketbol Takımı, eleme turunu başarıyla geçmesi halinde ise 2022-2023 Basketbol Şampiyonlar Ligi normal sezonunda Fransız temsilcisi SIG Strasbourg, Macaristan temsilcisi Falco Szombathely, İspanya temsilcisi UCAM Murcia A Grubu’nda mücadele verecek.

A GRUBU

SIG STRASBOURG (1. Torba)

FALCO (2. Torba)

UCAM MURCIA (3. Torba)

WINNER QRT 1*  (4. Torba)

QRT 1* eleme turundan gelecek takım, Leicester Riders-CSO Voluntari vs Tofas Bursa ile TFT Skopje-NINERS Chemnitz vs Fribourg Olympic takımları arasında oynanacak 1. eleme turu sonucunda belli olacak.


Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor