Budget
KAPTANIMIZ BERK UĞURLU’DAN ANTALYA KAMPI DEĞERLENDİRMESİ
  • Google+ ile paylaş
11.09.2022
Antalya kampında yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren TOFAŞ Basketbol Takımımızın Kaptanı Berk Uğurlu, “Bu sene mottomuz: Maçın başından sonuna kadar mücadele etmek. Maçı hiçbir şekilde bırakmamak ve bir takım olarak oynamak” dedi.

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ’ın kaptanı Berk Uğurlu, Antalya kampında 2022-2023 sezonu hazırlıklarını değerlendirdi. Yeniden inşa edilen bir takım olmalarına rağmen iyi bir kimyanın oluştuğunu belirten Berk Uğurlu, hazırlık dönemini en iyi şekilde geçilip FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına hazır olmak istediklerini söyledi. Takımımızın 10 Ağustos’ta başlayan yeni sezon hazırlıklarına Milli Takım kampında olmasından dolayı biraz geç katıldığını hatırlatan Milli oyuncumuz, “Hem oyuncular, hem antrenör olarak yeniden inşa edilen bir takımız. Ama bence ona rağmen iyi bir kimya oluştu. Oynadığımız bazı hazırlık maçlarında sakatlıklarımız, eksiklerimiz olsa da ona rağmen iyi mücadele ettik. Lokomotiv Kuban maçı haricinde diğer maçlarda çok iyi bir performans ortaya koyduk. Kuban maçını da zaten sonlarda kaybettik. Dediğim gibi yeniden inşa edilen bir takım olduğumuz için bazı zorlukları olacak. Ancak hazırlık süreci zaten bunları atlatmak için var. Bunun için çok çalışıyoruz. Önümüzde de önemli bir Şampiyonlar Ligi ön elemesi var. Hazırlık maçlarını en iyi şekilde geçirip oraya hazırlanmak istiyoruz” diye konuştu.

TARAFTARLARIMIZIN DESTEĞİNİ HİSSETMEK İSTİYORUZ 

Yeni Başantrenörümüz Dimitrios Priftis’in çok disiplinli bir antrenör olduğunu vurgulayan Berk Uğurlu, “Bunu zaten antrenmanlarda da hissediyoruz. Çok sıkı antrenmanlar oluyor. İki saat full tempo antrenman yapıyoruz. Bu sene mottomuz: Maçın başından sonuna kadar mücadele etmek. Maçı hiçbir şekilde bırakmamak ve bir takım olarak oynamak. Çünkü sahada takım olarak oynamadığınız zaman işler kötü gidebiliyor. Sistemden kopunca kötü bir basketbol ortaya koyabiliyoruz. Sonuç ne olursa olsun her zaman herkes birbirine destek olmalı ve takım olarak kalmalıyız. Kulüp olarak TOFAŞ’ın hedefleri her zaman en yukarılarda olmak. Bu sene de hem Türkiye liginde, hem Şampiyonlar Ligi’nde ilk başta ön elemeyi geçip yine yukarılarda olmak istiyoruz. Hatta Final Four’da olmak istiyoruz. Bunun için de taraftarlarımızdan sezon başından itibaren bizi desteklemelerini istiyoruz. Çünkü onların desteğini hissettiğimiz zaman sahada bizim de kendimize olan güvenimiz artıyor. Daha çok zevk alıyoruz sahada oynarken. Bursa seyircisi basketbolu seviyor. Onları kesinlikle salonda görmek istiyoruz” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor