Sportive
DIMITRIOS PRIFTIS: HER GEÇEN GÜN DAHA İYİ OLUYORUZ
  • Google+ ile paylaş
26.10.2022
Falco Szombathely’i farklı mağlup eden TOFAŞ Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dimitrios Priftis, “İlk çeyrekte çok dominant bir oyun sergiledik. Her geçen gün daha iyi oluruz, bunu söyleyebilirim” dedi.

FIBA Basketball Champions League (BCL) A Grubu 3. haftasında TOFAŞ, evinde Macaristan Temsilcisi Falco Szombathely’i 90-63 mağlup ederek gruptaki ilk galibiyetine imza atan TOFAŞ’ta Başantrenör Dimitrios Priftis karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. 

İlk çeyrekte dominant bir oyun sergilediklerini belirten Priftis, “İlk çeyrekte çok dominant bir oyun sergiledik. Savunmada çok iyiydik ki bence savunmadaki bu eforumuz hızlı hücumları, skoru beraberinde getirdi. Bu da bizim güvenimizi arttırdı ve bu sayede rakibimizle aramızdaki takip mesafesini koruduk. Falco çok zorlu bir takım, son dönemde üst üste çok fazla maç oynadılar. Bizden daha fazla maç yaptılar. Belki de fiziksel durumlarının sebebi buydu. Grubumuz da çok zor. Murica ve Strasbourg var. Bu yüzden her sayı çok önemli. Her geçen gün daha iyi oluruz, bunu söyleyebilirim. Eğer son iki maçla bu maçı karşılaştırırsam; ‘daha iyi bir performansımız var’ diyebilirim. Bunun da sebebi takım olarak daha fazla antrenman yapıyor olmamız. Murica ve Strasbourg maçları başta olmak üzere sezonun ilk maçlarında bu böyle değildi. Üst üste maçlar oynadık, 7 maçın 5 tanesini deplasmanda oynadık ve çok fazla seyahat ettik. Verimli antrenman yapamadık, antrenman yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor