Sportive
TOFAŞ BASKETBOL KAMPI’NDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
  • Google+ ile paylaş
15.11.2022
Tofaş Spor Kulübü tarafından düzenlenen Tofaş Basketbol Kampı’nda çalışmalar başladı. 2006-2015 arası doğumlu gençlerin yer aldığı kampın ilk gününde temel basketbol antrenmanlarının yanı sıra İngilizce drama ve kulüp etkinlikleri gerçekleştirildi.

Altyapıya yapmış olduğu yatırımlarla Türk basketbolunun köklü kulüplerinden olan Tofaş’ın 2006-2015 arası doğumlu gençler için düzenlediği Tofaş Basketbol Kampı’nda çalışmalar başladı. Tofaş Basketbol Okulları ve Kampları Danışmanı Murat Özyer’in koordinatörlüğünde, kulübün Bursa’daki Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen kampın ilk gününde Tofaş Spor Kulübü altyapı antrenörlerinden temel basketbol eğitimleri alan gençler, top hakimiyeti, top sürme, potaya atak etme ve bitirişler üzerine çeşitli driller yaptı. Kulübün yabancı dil eğitimi sponsoru Bursa British Town öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirilen İngilizce derslerinde ise İngilizce drama ve kulüp etkinlikleri gerçekleştirerek eğlenceli oyunlar oynadı.

4 gün boyunca unutulmaz bir deneyim yaşayacak olan gençler, temel basketbol eğitimlerinin yanı sıra maç deneyimi, Tofaş Basketbol A Takımı oyuncularıyla söyleşiler, sporcu sağlığı ve beslenme eğitimleri alacak. Kaptan Berk Uğurlu başta olmak üzere A Takım sporcuları, öğrencilerle bir araya gelerek hem deneyimlerini aktaracak hem de soruları yanıtlandıracak. Tofaş Basketbol A Takım Fizyoterapisti Recep Lokmaoğlu, Altyapı Atletizm ve Kuvvet Antrenörü Serdar Ergök ve Medicana Bursa Hastanesi Uzman Diyetisyenlerinden Veysel Ciğerli ise kampta sporcu sağlığı ve atletik gelişimle ilgili faydalı bilgiler paylaşarak öğrencilerin mental gelişimlerine katkı sağlayacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor