Sportive
DIMITRIOS PRIFTIS: SON ÇEYREK MÜTHİŞ OYNADIK
  • Google+ ile paylaş
25.12.2022
Petkimspor karşısında maça çok yumuşak başladıklarını ancak ikinci devrede çözüm yolu bulmayı başardıklarını belirten Başantrenörümüz Dimitrios Priftis, “Son çeyrek müthiş oynadık. Maçın dönüş anı farklı bir şey yapmaya karar verdiğimiz andı” dedi.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 12. haftasında sahasında Petkimspor’u son çeyrekteki oyunuyla mağlup 78-65 mağlup etmeyi başaran TOFAŞ’ta Başantrenör Dimitrios Priftis karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Çok farklı iki yarı oynandığını belirten Priftis, “Maça çok yumuşak başladık. Maçın sonunda alan savunmasıyla bazı çözümler üretebildik. Onların hücum fonksiyonlarını kestik. Petkimspor’un çok iyi hücum fonksiyonları vardı. Biraz da psikolojikti. Bir momentum yakalamalıydık. Son çeyrek müthiş oynadık. Maçın dönüş anı farklı bir şey yapmaya karar verdiğimiz andı. Daha iyi bir sonucun açığa çıkmasını umduk. Hücumda bulduğumuz doğru şutlar da bize yardımcı oldu. İkinci yarıda topu daha iyi paylaştık. İlk yarıda bunu yapamamıştık. Çok çılgın bir maçtı” diye konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor