Sportive
BGL PLAY_OFF ÇEYREK FİNALİNDEKİ RAKİBİMİZ BEŞİKTAŞ
  • Google+ ile paylaş
16.03.2023
Basketbol Gençler Ligi normal sezonunda A Grubu’nu ikinci sırada tamamlayan BGL Genç Takımımız, play-off çeyrek finalinde Beşiktaş ile eşleşti.

Basketbol Gençler Ligi (BGL) 2022-2023 sezonunda normal sezon karşılaşmaları tamamlanırken, play-off heyecanı eleme turu karşılaşmalarıyla başlayacak. İki grup şeklinde oynanan normal sezon karşılaşmaları sonunda A Grubu’nu 13 galibiyet-5 mağlubiyetle ikinci sırada tamamlayan TOFAŞ BGL Genç Takımı (U18), adını direkt son 8’e yazdırırken; Cem Akdağ idaresindeki Mavi Yeşilliler play-off çeyrek finalinde B Grubu üçüncüsü Beşiktaş ile eşleşti.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle TBF Yönetim Kurulu kararıyla statü değişikliğine gidilen BGL’de gruplarını ilk 3 sırada tamamlayan takımlar direkt olarak play-off’a yükseldi. Gruplarını 4. ve 5. sıralarda tamamlayan takımlar Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka, Türk Telekom Spor ve TED Ankara Kolejliler ise play-off için eleme turunda mücadele verecek. Play-off eleme turu, çeyrek final ve yarı final müsabakaları kazanılmış iki karşılaşma üzerinden oynanacak. İlk maç normal sezonu üst sırada bitiren takımın sahasında, ikinci müsabaka ise rakip takım sahasında, gerekmesi halinde üçüncü karşılaşma normal sezonu üst sırada tamamlayan takımın evinde oynanacak. 2022-2023 Sezonu şampiyonun belli olacağı ve tarafsız sahada oynanacak final karşılaşmasıyla son bulacak. 

TOFAŞ BGL Genç Takımı’nın Beşiktaş ile oynayacağı play-off çeyrek final serisi maç tarihleri, eleme turu karşılaşmalarının ardından belli olacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor