Sportive
ORHUN ENE: BU ZOR GÜNLERDEN KURTULACAĞIZ
  • Google+ ile paylaş
19.03.2023
Galatasaray NEF yenilgisi sonrası bundan sonraki her maçlarının final niteliğinde olacağını belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “Böyle kaybettiğimiz için üzgünüz. İnşallah bu süreçte yeni gelen arkadaşların uyumuyla da bu zor günlerden kurtulacağız.”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 21. haftasında sahasında Galatasaray NEF’e son saniye basketiyle mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu. 

Bundan sonraki her maçlarının final niteliğinde olduğunu belirten Ene, şu ifadeleri kullandı; “Böyle kaybettiğimiz için üzgünüz. Ama gerçekçi de olmamız lazım. Maçın kötü oynadığımız yerleri var. Oyunun başını iyi oynadık, üçüncü periyotun sonundan sonra da çok iyi mücadele ettik ama o hataları yapmamalıyız. Bu kadar çok top kaybı yapınca oluşan farkı eritmek kolay değil. Biz bundan sonraki maçlarımızda bu maçın yüzde 70’inde verdiğimiz eforu, enerjiyi sahaya yansıtacağız. Bunu yüzde 100’e çıkaracağız. Hedefimiz bundan sonra her maçı özellikle maçın sonunda yaptığımız savunma gibi bütün oyunun genelinde oynayarak bir basketbol ortaya koymak. Onun için ileriye dönük daha uzun vadeli düşünmek yerine her maça final olarak bakacağız. İnşallah bu süreçte biraz daha yeni gelen arkadaşların uyumuyla da bu zor günlerden kurtulacağız.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor