Budget
MEHMET OKUR’A TEŞEKKÜR PLAKETİ
  • Google+ ile paylaş
21.09.2023
2023-2024 Sezonu hazırlık programındaA Takım Staff’ımızda yer alarak oyuncularımızın bireysel gelişimlerine katkıda bulunan Mehmet Okur’a plaketle teşekkür edildi.

Kulübümüzde, 2023-2024 sezonu hazırlık programı süresince TOFAŞ Basketbol A Takım teknik ekibimizde yer alarak oyuncularımızın bireysel gelişimine katkıda bulunan Mehmet Okur, kulübümüzdeki bir aylık görev süresini tamamladı. 23. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası’nda oynanan Darüşşafaka Lassa karşılaşması öncesinde Okur’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verilirken, plaketi A Takım Başantrenörümüz Orhun Ene takdim etti. 

Kulübümüze 1998-2000 yılları arasında hizmet vermiş ve o dönemde kazanılmış bütün kupalarda önemli rol oynamış; A Milli Basketbol Takımımızın da teknik ekibinde görev yapan Mehmet Okur, bir aylık görev süresiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı; “Tabii ki yuvaya dönmek güzel ve bir o kadar da karmaşık duygular barındırdı. Aslında baktığınız zaman oynadığımız dönemdeki iki senede alınmış 5 kupa ve yaratılmış efsane bir kadro vardı. Bu güzel anıların ardından Amerika macerası sonrası 20 yılı aşkın bir süre sonra ilk defa bu kadar uzun süreli Bursa’ya dönme şansım oldu. Kulüpte hala çalışan insanları görmek güzeldi. Basketbol kısmına gelirsek; her gün bireysel idmanlarla zaman benim için dolu dolu geçti. Onlarla, ilerisi için bir şeyleri değiştirebilmeleri adına tecrübelerimi paylaşmaya, aşılamaya çalıştım. Güzel bir ay geçirdim ben keyif aldım açıkçası.


Diyaloglar ve iletişimler çok iyiydi. Kulüpte bulunduğum dönemde altyapı idmanlarını da izleme fırsatım oldu. Gençlerin o bakışları heyecanları, onların heyecanlarını benimle paylaşmaları, benim tecrübelerimi onlara aktarmam bence paha biçilmez. Hayatta hep küçük dokunuşlara inanan bir insanım ve öyle oldum. Oyunculuğumuz döneminde beni çok fazla kanatları altına alan, küçük dokunuşlar yapan bir isim olmamıştı. Dolayısıyla bunun da farkındaydım. Altyapıdaki idmanları izlemek, çocuklarla bir şeyler paylaşmak, o pozitif enerjiyi gözlerdeki bakışları görmek beni çok etkiledi. Onlara bu dokunuşu yapabilme şansım olduğu için ben çok keyif aldım, inşallah onlar da aynı duyguyu hissetmişlerdir. 

Elimizde güzel bir kadro var. Orhun abi, Tolga abiyle başlayan ve kadroya baktığımızda bence yeni sezon için gerçekten iyi transferler yapıldı. İyi bir sezon TOFAŞ’ı bekliyor. Tüm Bursa halkını TOFAŞ’ı desteklemeye, her maçta salona bekliyoruz.” 

NBA'de yıllarca ülkemizi temsil edip şampiyonluk yaşayan ve All-Star'a seçilme başarısı gösteren ilk ve tek Türk basketbolcu olan Mehmet Okur, TOFAŞ Spor Kulübü’nde 1998-1999 ve 1999-2000 sezonlarında iki lig şampiyonluğu, iki Türkiye Kupası ve 1 Cumhurbaşkanlığı kupası sevinci yaşamıştı. Mehmet Okur aynı zamanda 2021 yılından bu yana A Milli Basketbol Takımımızın teknik ekibinde de yer almaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor