Budget
ORHUN ENE: 18 TOP KAYBI YAPARAK KAZANAMAZSINIZ
  • Google+ ile paylaş
15.11.2023
UCAM Murcia deplasmanında kazanmayı hak edecek bir oyun sergileyemediklerini belirten Başantrenörümüz Orhun Ene, “Böyle bir deplasmanda 18 top kaybı yaparak kazanamazsınız. Onlara bu hücum fırsatını verdiğimiz için de mental ve teknik anlamda düştük”

Basketbol Şampiyonlar Ligi H Grubu 3. haftasında deplasmanda İspanyol temsilcisi UCAM Murcia’ya 115-89’luk skorla mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Murcia gibi bir deplasmanda 18 top kaybı yaparak kazanmanın mümkün olmadığını belirten Ene, şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Murcia’yı tebrik ediyorum. Maçın başından sonuna kadar oyunu kontrol ederek domine ettiler. Biz deplasman maçında yapılmaması gereken birçok hata yaptık. Böyle bir deplasmanda 18 top kaybı yaparak kazanamazsınız. Maçtan önce oyunu kontrol etmemiz gerektiğini konuşmuştuk ancak 18 top kaybı beklediğimiz bir şey değildi. Sadece 26 sayıyı top kayıplarımız sonrası yedik. Onlara bu hücum fırsatını verdiğimiz için de mental ve teknik anlamda düştük. Kazanmayı hak edecek bir oyunumuz yoktu. Karşılaşma sonundaki fark da maçın özeti oldu.”

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor