Budget
TOFAŞ DEPLASMANDA LİDERİ YENDİ
  • Google+ ile paylaş
04.11.2015
Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 6. hafta maçında TOFAŞ deplasmanda 2-0 öne geçtiği mücadelede BYZ Algomed'i tie-break setinde 3-2 yendi ve rakibine ilk yenilgisini aldırdı.

Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu 6. hafta maçında TOFAŞ deplasmanda 2-0 öne geçtiği mücadelede BYZ Algomed'i tie-break setinde 3-2 yendi ve rakibine ilk yenilgisini aldırdı. 

Adana Yüreğir Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye TOFAŞ, Suat, Mehmet, Burak, Furkan, Berkay ve Çağatay  (libero) altısıyla başladı. Bursa temsilcisi Furkan'ın sayılarıyla maça 2-0'la başlasa da BYZ Algomed Nemer'in etkili servisleriyle ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Molanın ardından toparlanan TOFAŞ, Suat'ın sayılarıyla 10-9 öne geçti. Adana ekibi Nemer'in servise geçmesiyle ikinci teknik molayı da 16-14 üstün geçti. Bu dakikadan itibaren Mehmet Hacıoğlu'nun da skor katkı vermesiyle TOFAŞ 17-17'de skora dengeyi getirdi. BYZ Algomed skoru 20-17'ye getirse de Bursa temsilcisi Suat ve Mehmet'le ilk seti 26-24 kazandı.

İkinci sete harika bir başlangıç yapan TOFAŞ üst üste aldığı sayılarla birinci teknik molaya 8-3 önde girdi. Rakibi karşısında harika bir oyun ortaya koyan Bursa temsilcisi ikinci teknik molaya da 16-8 üstün girdi.  Kalan bölümde de üstünlüğünü sürdüren TOFAŞ seti 25-17 kazanarak durumu 2-0'a getirdi.

Üçüncü sete toparlanarak başlayan BYZ Algomed birinci teknik molaya 8-7 önde giren taraf oldu. Karşılıklı servis hatalarının olduğu bu bölümü Adana ekibi ikinci teknik molayı da 16-12 üstün tamamladı. Kalan bölümü karşılıklı sayılarla geçilirken seti BYZ Algomed 25-21 kazandı ve durum 2-1'e geldi.

Dördüncü sete de moralli başlayan Adana ekibi file üstündeki etkili oyunuyla birinci teknik molaya 8-5 üstün girdi. Rakibi karşısında konsantrasyonunu bir türlü toplayamayan TOFAŞ yaptığı hatalarla ikinci teknik molaya da 16-9 geride girdi. Kalan bölümde Bursa temsilcisi farkı 4 sayıya kadar indirse de seti BYZ Algomed 25-19 kazandı ve durumu 2-2 yaptı.

Final seti karşılıklı sayılarla başlarken saha değişimini TOFAŞ 8-6 üstün geçti. Kalan bölümde rakibi karşısında az hata yapan Bursa temsilcisi sahadan 3-2'lik galibiyetle ayrıldı ve Adana'dan 2 puanla dönüyor. Bu sonuçla TOFAŞ 6. haftada 4. galibiyetini alarak puanını 12'ye çıkardı.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor