Sportive
TOFAŞ ŞAMPİYONLUĞU DÜZENLENEN GECEYLE KUTLADI
  • Google+ ile paylaş
06.06.2016
Bu sezon yeni bir yapılanmayla yola çıkan TOFAŞ, 2015-2016 sezonunu çifte kupayla kapattı ve düzenlenen geceyle Süper Lig'e dönüş kutlandı.
Türkiye Basketbol Ligi'ne şampiyonluk hedefiyle başlayan ve kadrosunu buna göre kuran TOFAŞ, 2015-2016 sezonunda çıktığı 49 maçın 46'sını kazanarak adını Süper Lig'e yazdırdı. Kırmızı Beyazlılar Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğunun yanı sıra sezon öncesinde düzenlenen Federasyon Kupasını da namağlup şampiyon olarak tamamlarken yeni sezon öncesinde rakiplerine ciddi bir mesaj vermişti.

Zorlu lig periyodunu sadece 3 yenilgiyle lider olarak tamamlayan TOFAŞ, play-off serisinde de çıktığı 7 maçı da kazanarak Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğunu İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda kaldırdığı kupayla taçlandırdı. Kırmızı Beyazlılar dün akşam TOFAŞ Fabrikası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen geceyle hem çifte kupayı kutladı hem de sezonun vedasını gerçekleştirdi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Genel Menajer Tolga Öngören, bir yıl aradan sonra ait oldukları yerde olduklarını söylerken, emeği geçen herkese çok teşekkür ederek sözü Başkan Okan Baş'a bıraktı. TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Okan Baş, geçen sezon talihsiz bir şekilde bir alt lige düştüklerini belirtirken, ''Bu sonucun ardından inanın çok büyük üzüntü ve acı duyduk. Yeni bir yapılanmaya gitmeye karar verdik ve bundaki amacımız da güçlü bir TOFAŞ'ı önce Bursalı basketbolseverlere ardından da Türkiye izletmekti. Bunun da ilk adımını gerçekleştirerek yeniden Süper Lig'deyiz. Bundan dolayıda çok mutluyuz'' dedi.

Yeni yapılanmada takım başına Türkiye'nin çok önemli basketbol adamlarından biri olan Orhun Ene'yi getirerek ne kadar kararlı olduklarını  göstermek istediklerini söyleyen Baş, ''Kendisinin tecrübesine ve bilgisine güvenerek bu yola çıktık. Bizim kulüp yapımız aile sistemine dayalı. Bu anlamda da en doğru insanın Orhun Ene olduğunu biliyorduk yaşadıkça daha net gördük. Takımdaki birlik beraberlik başarıyı getirmiş gibi görünse de asıl önemli nokta saha dışarısında oyuncu eşleri müthiş bir aile ortamı oluşturdu. Bunu dışarıdan görmek çok zor değil. Ben bu vesileyle sporcularımızın ve teknik ekibimizin değerli eşlerine de bir teşekkür etmek istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Okan Baş ayrıca transferde takıma katkı sağlayacak oyuncuları alacaklarının altını çizerken, ''Kimseyi boş vaatlerle kandırmayalım. Biz milyon dolarları harcayıp bir kadro kurmayacağız. Kulübümüze ayrılan bütçeyi en iyi şekilde kullanıp Süper Lig'de mücadele edeceğiz. Ama sistemli bir şekilde ilerlersek ilerleyen yıllarda parayla değil kulübümüzün doğru yapılanmasıyla başarıya ulaşabiliriz'' diye konuştu.

Gecede TOFAŞ'lı oyuncular, teknik ve idari ekip Türkiye Basketbol Ligi ve Federasyon Kupası'yla birlikte poz verirken, Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene 'Şampiyon TOFAŞ' yazılı pastayı kesti.   
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor