Budget
BSL 2016:2017 LİG KURULU TOPLANTISI YAPILDI
  • Google+ ile paylaş
20.06.2016
Spor Toto Basketbol Ligi 2016-2017 sezonu Lig Kurulu Toplantısı, 20 Haziran 2016 günü İstanbul Polat Renneisance Otel'de yapıldı.
Spor Toto Basketbol Ligi 2016-2017 sezonu Lig Kurulu Toplantısı, 20 Haziran 2016 günü İstanbul Polat Renneisance Otel'de yapıldı.

Spor Toto Basketbol Ligi Lig Kurulu Toplantısı'nda TOFAŞ Spor Kulübü'nü Genel Menajer Tolga Öngören ve A Takım İdarecisi Ferhat Şoför temsil etti.

Polat Renaissance Otel Balo Salonu’nda saat 10:00’da başlayan toplantıya, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Başkan Vekili Av. Akın Süel, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf İzzettin Güven, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkmen, TBF Genel Sekreteri Celal Arısan, TBF Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı, Spor Toto Basketbol Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ile Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ve TBF'nin çözüm ortağı Infront Sports Global'den yetkililer de katıldı.Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, BSL'de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe ve Türkiye Basketbol Ligi'nde gösterdikleri başarıyla yeni sezonda Spor Toto Basketbol Ligi'nde mücadele etme hakkı elde eden Best Balıkesir ve TOFAŞ kulüpleri başta olmak üzere tüm takımları tebrik ederek söze başladı. Erdenay, ligin günden güne gösterdiği gelişime vurgu yaptığı açılış konuşmasında ''Spor Toto Basketbol Ligi, lig tarihinin 50. yılında adına yakışır bir sezonu geride bıraktı. Kulüplerimizin de desteği ve özverisiyle Avrupa'nın en rekabetçi ligi olarak gerek ulusal düzeyde, gerek Avrupa kupaları çerçevesinde önemli başarılara imza attık. Bu vesileyle ligimizdeki tüm takımlara bu sezon gösterdikleri performans ve özveriden ötürü şükranlarımı sunuyor, yeni sezonda başarılar diliyorum'' sözlerine yer verdi. Erdenay, açılış konuşmasının ardından sözü BSL Direktörü Samer Şenbayrak'a verdi.

Spor Toto Basketbol Ligi Direktörü Samer Şenbayrak da söze ligi şampiyon olarak tamamlama ve lige yükselme başarısı gösteren kulüpleri tebrik ederek başladı. Şenbayrak, ''BSL, 'Efsaneler Yükseliyor' sloganıyla start verdiği 50. sezonunda bağımsız otoritelerce Avrupa'nın En İyi Ligi olarak gösterildi. Kulüplerimizle kurduğumuz sağlıklı iletişimin ve titizlikle gösterdiğimiz çabanın bir meyvesi olarak bu sezon seyirci sayımızdan TV yayınlarına, medya değerinden sponsorluklara kadar birçok konuda önemli mesafe kat ettik. Bu vesileyle tüm kulüplerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum'' sözleriyle sunumuna başlarken, sunumda değinilen konular ise şöyleydi: 

- Ligde geride kalan sezona dair istatistiki veriler.
- BSL'de geçen sezonun özeti, Spor Toto All-Star ve FIAT Türkiye Kupası faaliyetleri,
- Ortalama seyirci sayısındaki artış,
- TV yayınları ve canlı yayınlar konusunda kaydedilen gelişmeler,
- Resmi araştırmalara ifade edilen, medya değerindeki artış rakamları, 
- Lig sponsorları ve sponsorlarla gerçekleştirilen barter anlaşmalar,
- İddaa gelirlerindeki durum ve artışlar,
- Medya ve dijital platformlardaki gelişmeler, 
- Transfer takvimi ve diğer detaylar

Şenbayrak, bunların yanı sıra ligin 2016-2017 takvimini de kulüp temsilcileriyle paylaştı. Yeni sezonun 2 Ağustos günü yapılacak fikstür çekilişiyle start alacağını ifade eden Şenbayrak, 32. Cumhurbaşkanlığı Kupası Finali'nin 5 Ekim günü oynanacağını belirtti. BSL'de 2016-2017 sezonunun ilk maçları, 8 Ekim günü oynanırken All-Star'ın da 15 Ocak tarihinde gerçekleştirileceği ifade edildi. Türkiye Kupası maçlarının ise 15-19 Şubat tarihleri arasında oynanacağı bildirildi.

BSL'de 2016-2017 sezonunun 15 Mayıs haftasında tamamlanması, ülkemizi THY Avrupa Ligi'nde temsil edecek dört takımdan herhangi birinin Final-Four oynayıp oynamama durumuna göre Play-Off'un başlaması planlanıyor.

Samer Şenbayrak'ın sunumunun tamamlanmasının ardından, TBF Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı sicil lisans ile, TBF Başkan Vekili Av. Akın Süel de genel yönergelerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. 

Toplantının son bölümünde ise kulüp temsilciler tek tek söz alarak TBF ile fikir alışverişinde bulunup görüş ve önerilerini sundular. Toplantı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay'ın tüm kulüplere yeni sezonda başarılar dilemesiyle sona erdi.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor