Budget
BARIŞ ERMİŞ MİLLİ TAKIM’DA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
  • Google+ ile paylaş
21.11.2017
Letonya ve Ukrayna maçları hazırlıklarını sürdüren A Milliler'in kadrosunda yer alan TOFAŞ’ın başarılı oyun kurucusu Barış Ermiş, 24 Kasım Cuma günü oynayacakları karşılaşmada Bursalı basketbol severlerin desteğini beklediklerini söyledi.

2019 yılında düzenlenecek Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etmek için 24 Kasım 2017 tarihinde Bursa’da Letonya ve 26 Kasım 2017 tarihinde ise deplasmanda Ukrayna ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Takımımız, Medya Günü’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen antrenman öncesi soruları yanıtlayan TOFAŞ’ın başarılı oyun kurucusu Barış Ermiş, çok zor iki maç oynayacaklarını belirterek özellikle Letonya maçını kendi sahalarında kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.

Bursalı basketbol severlerden salonu doldurmalarını ve kendilerini sonuna kadar desteklemelerini beklediklerini dile getiren Ermiş, “Biz kısa sürede elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sonuna kadar savaşan, elinden gelenin en iyisini yapan bir takım göreceklerinden kimsenin şüphesi olmasın. Üç senedir Bursa'dayım. Başarıyla birlikte gittikçe artan, son Anadolu Efes maçında da salonu komple dolduran müthiş bir coşkulu seyirci vardı. Tabii ki bu bir Milli maç, Milli maçın yeri apayrı oluyor. Takım tutmadan herkes buraya geliyor. Letonya maçı da bizim için çok önemli bir maç, kendi sahamızda maç kaybetmememiz lazım. Çünkü çok kısa bir dönem. Hatayı telafi edemeyeceğimiz bir dönemdeyiz. Çok fazla çalışma fırsatı bulamayacağımız maçlar. Salonun tamamen dolacağından hiç şüphem yok. Maç boyunca bizden desteklerini esirgememelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye ile Letonya arasındaki mücadele 24 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanacak. Ay Yıldızlılar, Ukrayna deplasmanına ise 26 Kasım Pazar günü çıkacak.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor