Koray Spor Store
ERHAN TOKER: GENÇ OYUNCULAR TAKIMLARINI SAHİPLENSİNLER
  • Google+ ile paylaş
22.10.2014
Hafta başından itibaren Anadolu Efes maçı hazırlıklarını sürdüren TOFAŞ'ta Başantrenör Erhan Toker hem genç oyuncularlar ilgili hem de maçla ilgili açıklamalarda bulunurken, ''Bu maçla birlikte daha iyi savunma yaparak kazanmak istiyoruz'' dedi.
Türkiye Basketbol Ligi'nin üçüncü haftasında sahasında 27 Ekim Pazartesi günü saat 19.00'da Anadolu Efes'i konuk edecek olan TOFAŞ'ta Başantrenör Erhan Toker bu maç öncesinde açıklamalarda bulundu. Geçen hafta Torku Konyaspor maçına iyi başlamadıklarını, sonradan oyuna ortak olmalarına rağmen kazanamadıkları için üzgün olduklarını söyledi. Elonu'nun Konya deplasmanında iyi bir performans sergileyemediğini belirten Toker, ''Onun boşluğunu Samet ve Andre ile doldurmaya çalıştık ama rakibimiz pota altında bize üstün geldi. Çok iyi savunma yapamıyoruz. Bunu diğer maçlarda da gördük. Bizde bunun üzerinde durarak çalışmalarımızı savunma ağırlıklı yapıyoruz'' dedi.
''SAHAMIZDAKİ MAÇLAR DAHA KIYMETLİ''
Anadolu Efes maçı hakkında konuşan Erhan Toker, bu maçta savunmada daha iyi işler yaparak, daha önceki maçlarda yaptıkları hataları tekrarlamayarak kazanmak istediklerini söylerken, ''Anadolu Efes karşısında hücumda daha organize olarak ve içeride tekrar bir zaaf göstermeyerek kazanmak istiyoruz. Mücadele tarafımızı geliştirmek ve savunma tarafımızı ilerletmek istiyoruz. Hücumda 80 sayılar civarında atmayı başarıyoruz ama savunmada 90 sayılar civarında da yiyoruz. Orayı biraz aşağı indirirsek biraz daha maç kazanmaya başlayacağız diye düşünüyorum. Sahamızda oynadığımız maçlara rakibin kim olduğunu düşünmeden kazanmak için çıkıyoruz. Her maça kazanmak için çıkıyoruz ama evimizde oynadığımız müsabakalar bizim için daha kıymetli'' dedi. Takımda bazı eksikliklerin olduğuna değinen başarılı çalıştırıcı, ''Şu an için bazı oyuncularımız antrenmana katılmıyor ama maçımızın pazartesi olduğunu düşünürsek onların da aramıza katılacağını ve eksiksiz bir şekilde Anadolu Efes maçına çıkmayı hesap ediyoruz'' dedi.
''TAKIMLARINI SAHİPLENSİNLER''
Ligin ilk iki haftası itibariyle genç oyunculara en çok süre veren üç takımdan biri olduklarının hatırlatılması üzerine Erhan Toker, ''Samet, Tayfun ve Erol'un bugüne kadar sergilediği performanstan memnunum. Türk oyuncular arasında en çok süre alan isimler. Türkiye Kupası'nda Onur ve Muhsin de bize çok katkı vermişlerdi. Ligin ilk iki haftasında bu iki isimden gerekli katkıyı alamadık açıkçası. Kulüp olarak genç oyuncularımızın hem galibiyetlerde hem de çözümlerde rol almalarını istiyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse şu an için sadece Erol Can, Tayfun ve Samet'te o anlamda ciddi şekilde sahiplenme var. Diğer genç oyuncularımızdan da benzer performansları bekliyoruz. Sahada mücadele etmelerini, ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Bir iki oyuncumuzu daha dahil edebilirsek biraz daha kuvvetli takım haline geleceğiz. En büyük beklentimiz de bu. Genç oyuncularımız zaman zaman hata yapıyor ama hiç önemli değil. Ortaya çok iyi karakter koyuyor bu üçlü. Ben bütün genç oyuncularımdan bunu bekliyorum. Sadece kendi takımımızdaki oyunculardan değil bütün takımlardaki genç oyuncuların takımlarını sahiplenmelerini ve ellerinden gelenin en iyisini vererek rakiplerine üstünlük sağlamalarını bekliyorum. Bu memnuniyet verici bir durum. Anadolu Efes maçı da böyle bir maç olacak. Oyuncularım kendileri gibi genç oyuncuların olduğu bir takıma karşı oynayacaklar.Kendilerini sınamak için yeni bir fırsat var. Umarım bizim oyuncularımız daha iyi gözükürler ve takımımıza katkı verirler'' diye konuştu.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor