Sportive
ORHUN ENE: BAŞLADIĞIMIZ İŞİ BİTİRMELİYİZ
  • Google+ ile paylaş
14.12.2017
Trento mağlubiyetiyle 7Days Eurocup D Grubu’nda 8. haftayı 5. sırada kapatan TOFAŞ Basketbol Takımı’nda Başantrenör Orhun Ene, “Ne kadar canımız da yansa biz bir hedef doğrultusunda ilerliyoruz. O yüzden mücadeleyi bırakmamalıyız” dedi.

7Days EuroCup D Grubu 8. hafta mücadelesinde evinde konuk ettiği İtalyan temsilcisi Dolomiti Energia Trento’ya 79-91 yenilen TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve kaptan Sammy Mejia, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Trento karşısında çok kötü bir oyun oynadıklarını dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Teknik olarak kötü oynamamızın sebepleri var ama teknik sebeplerin hepsi sahadaki istek, arzu ve enerjiyle çözülecek şeyler. İyi yardımlaşamadık ve o arzuyu gösteremedik. Tabii ki yoruluyoruz ama fiziksel yorgunluktan daha çok bence mental yorgunluğun getirmiş olduğu kontaklardan kaçtık. Daha çok isteyen, daha çok enerji ortaya koyan, daha sert oynayan Trento takımıydı. Bu noktalara gelebilmek için çok mücadele ettik. Kolay değil ilk senemizde iki zorlu kulvarda oynamak. Tam ucuna kadar gelmişken, burada bu maçı kazanarak garantilemek isterdik. Mental ve fiziksel anlamda o enerji ve konsantrasyonu ortaya koymamız lazım. Bunlar eksik olduğu zaman bugünkü gibi sıradan bir takıma dönebiliriz. Bunları oyuncularımızla konuşacağız. Bu maçlardan ders çıkaracağız. Ama neticede iş, ne kadar yorgun da olsak, ne kadar canımız da yansa biz bir hedef doğrultusunda ilerliyoruz. O yüzden mücadeleyi bırakmamız lazım, başladığımız işi bitirmemiz lazım” dedi.

Zorlu bir sürece girdiklerini ifade eden Orhun Ene, “Ligde hafta sonu oynayacağımız Fenerbahçe maçıyla birlikte eski kimliğimize dönmek istiyoruz. Bu maçtan daha zor bir maç olacağını düşünüyorum. Daha iyi basketbol oynayarak tekrardan özgüvenimizi kazanmamız lazım. Yarından (bugün) itibaren Fenerbahçe maçına konsantre olacağız. Neticede fiziksel olarak çok daha sert, çok daha derin kadroyla oynayan bir takımla oynayacağız. Bunun için Trento maçındaki enerji ve konsantrasyonumuzun çok üstüne çıkmamız gerekiyor. İnşallah güzel bir reaksiyon göstereceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

SAMMY MEJIA: TUR HEDEFİMİZ DEVAM EDİYOR


TOFAŞ Basketbol Takımı kaptanı Sammy Mejia da Trento karşısında istedikleri oyunu bir türlü ortaya koyamadıklarını söyledi. Sadece bir yenilgi aldıklarını, tur hedeflerinin sürdüğünü belirten tecrübeli oyuncu, “İlk periyottan sonra kendi basketbolumuzu bir türlü oynayamadık. Rakibimiz de bundan faydalandı. Oyun boyunca geri gelip TOFAŞ gibi oynamaya çalıştık ancak bunu yapmanın bir yolunu bulamadık. Ama sadece bir yenilgi aldık. Tur hedefimiz devam ediyor ve hala açız. Önümüzdeki hafta Fransa’da Asvel’e karşı çok önemli bir maç oynayacağız. Bizim için hiçbir şey değişmedi. Hala büyük hedeflerimiz var. Trento’ya da saygı duyuyoruz. Buraya geldiler ve çok iyi oynayarak galibiyeti hak ettiler” ifadelerini kullandı. 

Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tofaşspor